zjentek

Můžu si v MHD v klidu a pohodě popíjet, co chci?

Třeba orosenýho lahváče nebo čepa, někde v klimatizovaných trolejbusech, autobusech…

Jako důchodce mám hromadnou dopravu zdarma.

Nejlepší odpověď
Kepler

Tuším, že ne-e. Jsou to veřejné prostory a na to jsou vyhlášky.

Další odpovědi
Danina65

Já nejsem pivař, ale na pití třeba točeného je spousta jiných míst. Příroda, na dovolené třeba po slunečníkem, na rybách nebo ve městě nějaká ta předzahrádka. Ale každý po svém prkně, že?

marci1

Jak by to v tom MHD vypadalo? A co když bys někoho tím pivem polil? Pivo svou pivní „vůni“ jen tak neztratí. 🙂
„Prostředky městské hromadné dopravy ani přepravní prostor nejsou určeny k tomu, aby zde byly konzumovány jídla a nápoje. „Přepravní podmínky Pražské integrované dopravy to jednoznačně zakazují,“ zdůrazňuje Řehková. To podle ní to platí i pro takové věci jako jsou elektronické cigarety nebo termohrnky, ze který řada cestující po rána usrkává čaj nebo kávu“.

Zdroj: http://praha.id­nes.cz/prazsky-dopravni-podnik-pokuty-nejen-rozdava-ale-i-dostava-p42-/metro.aspx?c=A130201­_141055_co-se-deje_row

anonym

Můžeš to zkusit ale následovat budou dvě věci. Lidi na tebe budou zírat jako na vraha, někteří tě začnou přeměřovat pohledem a čekat jakýkoliv rychlejší pohyb po kterém by tě mohli zkolit a pokud to zaregistruje i řidič na kameře tak zastaví autobus a vyrazí tě ven 🙂 Jestli do toho půjdeš, prokážeš tím sice jistou míru odvahy, ale stejně skončíš před autobusem a od cestujících sklidíš notnou dávku pohrdavých pohledů.