Jonas Hard

Můžu si jako OBZP vydělávat na DPP u více zaměstnavatelů? Tedy třeba 2× 10.000 Kč?

Máme teď dohodu u jednoho zaměstnavatele, kde dostávám 10 tisíc kč – tedy nedaním. Mohu mít ještě jednu takovou dohodu jinde abych zůstal OBZP?

Nejlepší odpověď
Hlada

OBZP nesouvisí s daněmi, ale s pojištěním. Z DPP do 10 000 Kč se neodvádí pojištění, takže jich může být víc.
Daň je výhodnější odvádět zálohovou, nikoli srážkovou a podat DaP. Do příjmu 185 600 Kč se daň neplatí, protože se na ni vztahuje základní sleva na poplatníka.

Zdroj: https://www.e15­.cz/finexpert/vy­delavame/soubeh-prijmu-a-zdravotni-pojisteni-1382066

Další odpovědi
nyjono

Obávám se, že se příjmy sčítají.
Takových by bylo. Xkrát nízkou nezdaněnou částku 😂😂😂

autacek

ano

df

Pokud máš takovou dohodu jednu, tak daň neplatíš, pokud nepodepíšeš růžové prohlášení. Pokud budeš mít další DPP, tak musíš již platit 15% daň. Tu za tebe musí odvést zaměstnavatel a na výplatu ti dá 8 500 Kč

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.