jakmanos

Můžu se předávkovat medvědím česnekem? Pokud ano, jaké jsou příznaky?

Odpovědi
zjentek

Jez ho na chlebu s máslem nebo sádlem pokapanej magim, je to chťuťově ok a nepředávkuješ se, bo tolik chleba nesníš!

Já jsem se již několikrát na medvědím česnetu rovnou v přírodě PŘÍMO PÁSL, bo jsem na něm ulétával, ale nikdy jsem nepociťoval žádné příznaky ničeho proti ničemu a to jsem se pásl fakt vydatně, bo jak já začnu v přírodě něco jíst, tak neumím přestat no… jsem schopnej do se nacpat i vzrostlou třešeň za odpoledne a tak je to s kudlačkami, švestkami, šťovíkem, lichořeřišnicí, atd. atd. včetně toho medčesneku… prostě nemám stopku no! (;

Tak BACHA na to, bo citlivější jedince, kteří se zejména v dětství snažili třeba mi konkurovat, aby vypadali taky drsně, tak pak třeba celý den bolelo bříško a tak! Ale to samý platí třeba i se sušenkama, pokud člověk nemá stopku anebo nějakou „záklopku“. Česnek do sebe val, je to zdravé a není to durman,. nebo co! (;

annas

Příznaky mohou být různé, záleží na vašem zdravotním stavu.

„Na medvědí česnek si dáme pozor, jsme-li alergičtí na allicin, trápí-li nás slabší žaludek, žlučník a slinivka břišní. Doporučenou denní dávku odhaduji na 100 g lístků, všeho moc škodí, i toho nejúčinnějšího léku, užívejme jej tedy s mírou. Při menších dávkách lze česnek využívat po celé jeho vegetační období.“

https://www.ce­lostnimedicina­.cz/medvedi-cesnek-jedna-z-nejsilnejsich-jarnich-bylin

Já osobně nesnáším ani medvědí ani obyčejný česnek.

seraphico

Medvědí česnek obsahuje flavonoidy, které snižují srážlivost krve. Při vysoké konzumaci hrozí hemolitická aktivita.

Zdroj: https://cs.m.wi­kipedia.org/wi­ki/%C4%8Cesnek_med­v%C4%9Bd%C3%AD

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

xiperio

Z vlastní zkušenosti: Nespavost a pálení zadku při vykonávání potřeby.