RichardRami

Můžu se dostat na „dobrou školu“ s čtyřkou na vysvědčení?

Dobrý den, jsem v 8. třídě a mám čtyřku z matiky a dvojku z dějepisu a fyziky. Bojím se, že nebudu moct jít s tímhle vysvědčením na školu, na kterou chci. Chtěla bych jít na obchodku, ale nejsem si jistá. Mohla bych být přijata i s 4 v 8. třídě? (např. napište jestli jste se tam dostali se čtyřkou prosím) Děkuju

Nejlepší odpověď
Rokio

Když zvládl obchodku i poloviční debil Rokio, tak proč ne ty. Musíš ale dobře udělat přijímačky.

Další odpovědi
annas

Nevím, co považujete za dobrou školu. Která je dobrá či špatné, záleží na dvou úhlech pohledu.

  1. Přece i OA či SPŠ mohou být dobrá škola, pokud na nich působí kvalitní učitelé a připraví žáky pro praxi či studium na VŠ. Stejně tak gymnázium, které stojí „výš“, nemusí být kvalitní.
  2. Která škola je dobrá, ve významu užitečná, zda absolvent najde vhodné zaměstnání, je druhá skutečnost.
  3. O čem svědčií samohodnocení uživatele Rokia? Je škola „dobrá“ podle bodu 1) čui 2)?

K přijetí na školu.

  1. Nezáleží jen na přijímacích zkouškách, ale započítávájí se body za prospěch v 8. třídě a 1. pololetí 9. třídy.
  2. Ani ředitel školy zatím neví, kolik bude brát žáků, kolik se jich příhlásí a jaký budou mít prospěch.
  3. Určitě by pomohlo , pokud byste si zlepšila známku z matematiky a tím i průměr pro získání bodů pro přijetí

Syd nemá docela pravdu,

Drap

Pokud devátou třídu zlepšíš, tak zřejmě nebude žádný problém.

da ny

Většina obchodních škol, akademií a živnostenských SŠ nepatří mezi tzv „dobré školy“ Prodavaček není nikdy dost. Pokud budou na škole písemné přijímací zkoušky, musíte u nich uspět. Pak záleží na tom, kolik uchazečů se na vybranou školu/y přihlásí. Jaký počet bude moci být přijat. Když vycházejí ze ZŠ slabší ročníky, každý žák je vítán (i s čtyřkami).

Syd

Jestli je možnost dělat přijímačky, tak má šance každej stejný. Obchodka neni žádnej gympl pro elitu.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.