Anonym*

Můžu říct větu v angličtině takto?

Ahoj. Potřebovala bych pomoc. Chtěla bych říct, že oni byly napadeni. Když řeknu : THEY WERE BEING ATTACTED. Je to dobře ? Nedokážu si to představit, bez toho BEING. Ale zároveň nevím, proč tam to slovo dávám, když to můžu říct i bez toho. Tedy THEY WERE ATTACTED. Poradíte mi někdo, jestli ten první způsob můžu normálně v komunikaci použít ? A jestli ten druhý je vůbec dobře bez toho BEING , Děkuji za radu.

Nejlepší odpověď
Ametyst

Řekla bych They were attacked nebo They have been attacked (s důsledkem v současnosti).

Další odpovědi
quentos

Ostatní již odpověděli správně, již jen dodám, že s tím being by to byl minulý čas průběhový, který by způsobil významový posun – „byli (právě) napadá(vá)ni“ (obvykle užíváno buď v souběhu s jinou minulou činností, přesným časovým údajem nebo tehdy, když do probíhající činnosti zasáhla jiná).

Autista

Jedna menší poznámka Attacked, a ne je to bez toho being.