lusy116

Můžu proteiny, když mi ještě není 15 a když jsem holka?

Původní dotaz
Můžu protejny když mi ještě není 15 ? :) A JSEM HOLKA ? :)

Nejlepší odpověď
ivzez

Proteiny (nikoliv proteJny) máš ve stravě. Postarej se o kvalitní vyváženou stravu a nebudeš potřebovat nic dodávat.

Další odpovědi
Emefej

Proč bys nemohla? Bílkoviny jsou běžnou součástí stravy už od narození.

da ny

https://vyziva­deti.cz/zdrava-vyziva/tema-mesice/tema-mesice-unora-bilkoviny-v-detskem-jidelnicku/
https://vyziva­deti.cz/pro-lekare-a-sestry/odborne-clanky/vliv-bilkovin-na-rust-a-vyvoj-deti/
Ve svém věku potřebuješ asi 45g bílkovin denně (100g masa má kolem 20g bílkovin)). Zatím stačí maso, vejce, tvaroh, luštěniny, tvrdé sýry apod.
Později, pokud budeš hodně sportovně aktivní, budovat svalovou hmotu, můžeš přidat 1 – 1,5g bílkovin na 1 kg hmotnosti.
Pokud budeš někdy v budoucnu potřebovat redukovat hmotnost a sportovat, doporučuje se příjem až na 2g proteinů na 1 kg hmotnosti.

Lamalam

Samozřejmě, v 15 ti letech je akutně potřebuješ.