lddangsta

Může mi dát lékař zpětně potvrzení o nemoci když jsem u něho v době nemoci nebyl ?

Byl jsem 3 dny nemocný, takže jsem nešel do školy a nyní po mě žádá můj třídní učitel, abych mu přinesl potvrzení od lékaře, jelikož mu přijde to, co jsem napsal do omluvenky, nesmyslný.
Doplňuji:
Dodatek: Nic jsem si nevymyslel, nejspíš jsem se v omluvence špatně vyjádřil a nemá cenu mu to vysvětlovat.

Nejlepší odpověď
anonym

Může – ale protože lékaři nebývají ´blbí´, neudělá to…
😁
Jeho (možný) postih je mnohem závažnější, než tvůj…
___
Příště si nevymejšlej.
Doplňuji:
„Špatně vyjádřil“?
😁
No – pokud sis do omluvenky na tři dny napsal ´gastroezofageální reflux´ a nyní na podporu této diagnózy kulháš…
Tak to fakt nevysvětlíš…
😁

Další odpovědi
Dochy

Oficielně tuším může 3 dny zpětně. Ale obávám se, že aby to udělal musí k tomu mít dobrý důvod. To že se rozhodneš, že jseš marod a zůstaneš doma opravdu není dobrý nápad. Co se docházky týče, máš podobné povinnosti jako normální zaměstnanec.

Nazdar Bazar

Prej že se mu nezdá co jsi napsal do omluvenky :D

ivzez

Nemůže a neměl by to udělat ani „ze známosti“.

abendsbrot23

Mi se jednou povedlo takové potvrzení dostat a to dokonce rok a něco zpětně. Záleží na lékaři a jak moc budeš prosit.

da ny

Třídenní nebo 14 denní absenci podepsanou rodiči na gynnáziu vždy uznali.
Lékaři nejsou povinni potvrzovat omluvné listy a u nás to často odmítají, nebo za poplatek.
Učitelé ZŠ i SŠ to „vzdali“ a spokojí se s omluvenkou plnoletého a rodičů obzvlášť.
Problémy pak byly s celkovou absencí v jednotlivých předmětech (povoleno 30%, později 20%), záleželo však na tom, zda bylo dost podkladů pro oklasifikování studenta. Posuzovalo se individuelně, někdy byl přezkoušen před komisí.
Školy se snaží omezit záškoláctví, o těch, kteří bývají často nemocní se vědělo a škola mohla kontaktovat lékaře, který řekl např. max. „Ano v té době byl nemocen“.
Dělo se tak však dlevnitřních předpisů (v případě déletrvajících absencí) školy a s odsouhlasením rodičů (hlasováním).
Pokud je tvá absence občasná/výjimečná, vyučující by to asi neřešila…
Zkus i lékaře, za pokus to stojí :).