Můžu se koupat v bazénu, když se mi do vody dostala rtuť?

Rtuť z teploměru se mi dostala do bazénu, mužu se v te vodě koupat, když rtuť snad vylovím?

Odpovědi
alenka901

v žádném případě,rtuť je jedovatý těžký kov koupání ve vodě která obsahuje rtuť je vysoce nebezpečné!!!!

Lencis

Ano, rtuť je těžký jedovatý kov, nicméně není rozpustný ve vodě. Pokud jste si opravdu jistá, že jste vylovila všechny kuličky rtuti voda by měla být naprosto v pořádku.

LejdyTerr

Nedoporučovala bych to:)

Attack-design

ne ale pokud vám tam vyteklo takové červené nebo modré nejedná se o rtut ale o líh co nevadí, pravá rtut je stříbrná a teploměry se s pravou rtutí už moc nedělají, letos se nám stalo úplně to samé

Dandi

Dobrý den, rtuť je velice nebezpečný kov. Doporučuji bazén vypustit a vyčistit. Pokud máte jistotu, že jste vylovila všechny kuličky rtuti, tak není problém.

elektrikář

Pro jistotu vypustit a vystříkat tlakovou vodou.