lenka.seda

Můžu objednávat přes internet…?

Dobrý večer, chtěla jsem se zeptat, jestli si můžu něco objednat přes internet, když mi nebylo ještě ani 15… (Myslím na svoje jméno,je mi14)… Myslím si že asi ne,ale byla bych si radši objednala sama, než sa mamkou…

Odpovědi
Lucijej

No objednat si sama samozřejmě můžeš, ale když tě doručovatel nezastihne doma – ty budeš nejpravděpodobněji ve škole, tak si to budeš muset vyzvednout na poště a tam ti to dají akorát na občanku.

www

Objednat samozřejmě můžeš. Horší to ale bude při vyvednutí objednávky. Záleží zda osobně, na poště, dopravní službou atd.

tom004

Jestli máš platný pas, který dnes potřebuje každé dítě při cestách mimo unii, tak to, u obyčejné zásilky, není problém, protože pošta >vydá zásilku po předložení platného dokladu totožnosti<. V tom je ten vtip. Dříve jsme OP dostávali v 15 letech. „Dětský“ pas nikdo neznal a nepotřeboval. Zákon uznává OP a pas jako rovnoprávné doklady k prokázání totožnosti a nikde jsem nevyčetl, že by z toho byl vyňat pas pro mladistvé a nezletilé. Takže bys balíček měla bez problémů dostat. Ale stejě doporučuji poradit se s mamkou, nebo taťkou. Nejlépe s oběma.

Michal Kole

pokud ti to pošta přiveze domů, tak občanku nechtí
když si proto jdeš na poštu tak občanku chtějí.

nelogické

hanulka11

balíček stejně bude muset vyzvednout tvůj zák. zástupce- rodič
takže si to raděj vyber se souhlasem mamky