Rokio

Můžu nosit kuši pro svoji ochranu?

Mám právo vlastnit kuši a používat ji, pokud tím neporuším zákon? Chtěl bych ji mít, abych se cítil bezpečně a mohl se bránit, pokud bych byl napaden.

Jsem způsobilý k právním úkonům a mám průměrný intelekt.

poznámka: Nůž už mám pro obranu zblízka.

Nejlepší odpověď
Edison

Jdi do háje už!!! Koukám, že nevíš, co bys plácal za nesmysly.

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/je-treba-vlastnit-na-kus-zbrojni-prukaz

Kelt se mýlí: Neexistuje zákon, který by zakazoval nošení zbraní kat. D (a jiných) za splnění zákonných podmínek (tolikrát zmiňovaný Zákon o zbraních). Zákon nezná nic jako „neúnosné ozbrojování“.

A taky si v tom zákoně přečti mj. ustanovení o nošení a používání zbraní, zejména těch kat. D.

Další odpovědi
Kelt

Tak za prvé zákon nedovoluje nošení takových zbraní a neúnosné ozbrojování. Tvůj intelekt je opravdu vidět z těch otázek a z tvého jednání. Když už se chceš bránit, navštěvuje kursy sebeobrany. Nevěděl jsem, že ve Znojmě je nebezpečí napadení a že tam lidé musí nosit zbraně.

briketka10

„Mimo otázku“
Já už fakt nevím, čím víc čtu Tvé příspěvky, tím víc mám
divné tušení, že nejsi při smyslech, když tohle všechno
dokážeš sesmolit :O

Mám na mysli téměř všechny otázky. Nezlob se, ale na mě
jsou už hódně přes palubu.

aliendrone

Bez ohledu na legalitu bys měl zvážit, že i když s kuší přes rameno nebudeš pobíhat v „Sherwoodu“ před Hlavním nádražím, nýbrž kdekoliv jinde, STEJNĚ budeš lidem připadat, jako řádný „Robin OOD“, chápeš? ;) :D :D

Kryšpín

Tu dětskou atrapu klíďo píďo

ivzez

Keltovu odpověď jsem ohodnotila pro poukízání na intelekt
tazatele, který se často ptá na úrovni malého dítěte.

A kdyby se tak jen ptal. On stejně i odpovídá, což zejména
v právu je dost tristní.

Edison

Kelte, a na to jsi přišel kde???