Lukes888

Můžou při kulovém blesku nastat takovéto jevy?

Doplňuji: Dnes jsem na YT zhlédl tohle video. A tak mě napadlo, že v té době, tedy i dnes, by se mohlo jednat o kulový blesk. A co myslíte vy? Myslíte, že se moho jednat i o jiný elektromagnetic­ký jev?

zdroj: https://youtu­.be/VjDKezIAow­g?t=7m26s

Nejlepší odpověď
annas

V odkazu je j povídání o tajemné hoře, jen jednou se uvádí, že došlo k přírodnímu úkazu, možná kulovému blesku, předbouřkovému jevu a jeho řádění.

Vysvětlení teorií vzniku kulového blesku je několik. Můžete si je pročíst.

https://www.e­lektrina.cz/ku­lovy-blesk-jak-vznika

"5 teorií, jak vzniká záhadný kulový blesk: Podle jedné jde o díru v časoprostoru

Plazmový oblak, UFO, hořící koule křemíku, optická iluze i díra v časoprostoru. Jaké teorie o příčině vzniku kulového blesku jsou mezi vědci nejuznávanější a které se řadí mezi šílené fantasmagorie? Badatelé si nad původem kulového blesku lámou hlavy již od roku 1753, kdy zabil při pokusu experimentujícího fyzika, jež se snažil zachytit klasický blesk. Odhalte tajemství ohnivých koulí. "

atd.
--

Kulový blesk jako největší záhada současnosti? Vědci o něm skoro nic neví, ani to, jestli existuje

Zdroj: https://veda-a-technika.euroz­pravy.cz/veda/226962-kulovy-blesk-jako-nejvetsi-zahada-soucasnosti-vedci-o-nem-skoro-nic-nevi-ani-to-jestli-existuje/

V roce 2003 řádil kulový blesk v obci Morkovice, kde zničil střechy několika domů. Zřejmě byl doprovázený tornádem.

Většinou je popisovaný jako koule, takže těžko říct, co se stalo tehdy v době, kterou zachycuje video. Také se mohlo v bouři objevit tornádo. samozřejmě pokud neplatí mytologický výklad.