Můžete mi napsat recept, podle kterého jste dnes vařili k večeři?

Já vám dám na oplátku svůj.
Suroviny:

vepřový bůček s kůží, široký, hořčice kremžská, cibule, paprikový lusk, uzené maso, plátkový sýr, grilovací koření, kmín, pepř, sůl,
Postup přípravy receptu:

Bůček vykostím, opatrně do něj udělám kapsu, kterou mírně prosolím, popepřím, pomažu hořčicí a vložím na drobno nakrájené uzené maso, cibuli na půlkroužky, papriku na nudličky a přikryji plátky sýru.

Vše v kapse posypu gril. kořením a kapsu uzavřu buď sešitím potravinářskou nití, nebo jak je vidno na obrázku, jehlami.

Kůži nařežu na kostky, aby se pěkně propekla a nepřipálila se.

Bůček vložím na sádlem vymazaný plech, mírně podleji vývarem a přikryté peču asi 1 a půl hodiny. Občas podliji, a když začne masíčko zlátnout, přidám zbytky, které mi zbyly z uzeného, cibule a papriky, a již nepřikryté nechám dopéct na zlatavou kůrčičku.

Šťávu sliji do kastrůlku, zahustím tmavou jíškou.
P.S. Večeře bombastická!

Nejlepší odpověď
iceT

Krabí tyčinky jeden 250g balíček, necháme rozmrznout, půlka okurky hadovky, 1–2 hrsti mraženého hrášku, malá plechovka kukuřice, pekingské zelí tak 1/4 hlávky, trocha bílého jogurtu a stejná trocha majonézy.

Zelí nakrájíme na tenké nudličky, okurku na kostky, hrášek rozmrazíme a krabí tyčinky nakrájíme na centimetrové kousky. Na dno misky dáme jogurt s majonézou, nakrájené zelí i okurku, zasypeme hráškem a kukuřicí a promícháme. Můžeme osolit, opepřit, já nesolím, proto ta majonéza. Zamícháme a spapáme. Dala jsem si k tomu knackebrot.
Ne že bych pohrdla tvým bůčkem, ale rozhodla jsem se shodit trochu váhy a kdy jindy než v létě je lepší příležitost.

Další odpovědi
anonym

znáš nějaký recept bez bůčku? 😁

Mně stačí bůček (víc toho bílého masa) nakrájet na malé kostky, dát do kastrůlku, osolit, trochu kmínu a podlít vodou. Pak dusit pod poklicí do max. rozvaření, nechat vychladnout a mazat na čerstvý chléb.

Kepler

Když se mi už do nějakého velkého vaření večer moc nechce, tak si třeba udělám bramkaši se smetanou (třeba i z pytlíku) a pomalu opečené uzené na másle. Když tak přihodím syrovou cibuli, nebo pórek. Večer nevymýšlím, večer mám hlad!

Nuk nuk

Na másle opražit asi tak talížek na plátky nakrájených žampiónů. Přidat špetku soli, kmín a mletou papriku. Zalít vodou uvést do varu. Pak přidat na nudličky nakrájenou kapustu nebo zelí a nakrájené uzené (to v původním receptu nebylo, ale já jsem měla zbytek od oběda, tak tam šlo také). Zahustíme trochou mouky rozkvedlanou ve vodě. Dochutíme a luxusní žampiónová polévka je na světě.

hanny 2

Tady je moje večeře – http://www.ji­mejinak.cz/sma­zene-ryzove-nudle-se-zeleninou-2/

Je to dobrota a určitě po tom neztloustnete ani vám nebude těžko!

RyuzakiKate

No to byla víceméně improvizace, ale povedla se, myslím, docela dobře. Vzala jsem dva krajíčky čtvercového chleba se slunečnicovými semínky, vhodila do topinkovače, rozehřála jsem trochu másla v kastrůlku, na něm osmahla půlku tý velký jarní cibulky nakrájený na kroužky, k tomu rozdrcený a nakrájený jeden stroužek česneku, půlka marinovanýho tofu (asi 50 g) a celý zasypala sladkou paprikou. Na obě topinky jsem mázla trochu másla a navrstvila směs z pánvičky, dala na to plátek Leerdammeru a trošku vařený brokolice, která byla zrovna po ruce a k tomu dvě rozpůlený cherry rajčátka. Vegesendvič, ciwe!

led

Založíte si malý ohník, do kotlíka naberiete vodu z zo studničky, z potoka a dáte variť. Vriacou vodou zalejete vopred pripravený prírodný čaj nazberaný, čo okolitá príroda dala a necháte vyluhovať pár minút. Ak máte radi sladké môžte aj osladiť, ale príroda už sama vie, čo je dobré a potrebné. Zajedáte čerstvým chlebom. Taká večera spojená s krásnou hudbou prírody a zapadajúcim slnkom… no myslím, že takýto jemný náznak vám stačí, detaily si už každý kuchár, kuchárka dotvorí.

zjentek

Já měl dva krajíčky s marmeládou a jogurt a nechápu, proč tady vkládáš typicky snídaňový recepty k večeři, zdar!

Kepler

Hlavně žádné střelivo na noc! To jsou pak takové militantní sny a výbuchy, že byste nevěřili.:-)

anonym

boreczech, ale jo, znám. Třeba čočku na kyselo, bohatě posypu smaženou cibulí a k tomu domácí klobásku. Sakra, i v té je bůček. 🙂

redy

barbakan není nic – vidno:-)