petr77

Můžete být šťastní, když nejste svobodní, celý život chodíte do práce a podřizujete se jinému?

Doplňuji:
Teť nemluvím o podřizování se partnerovy ale šéfovy z práce, pokud zrovna nepracujete ve svobodné firmě.

Nejlepší odpověď
anonym

Petře, tak teď chvilku trochu jinak – co to tady zkoušíš?
Všechny Tvé otázky patří do zábavy. Ty se totiž JENOM bavíš. Mám pocit že navíc na úkor odpovídajících, protože ti se Ti snaží odpovědět ve vší vážnosti.
Navíc začínáš dělat čím dále tím více chyb.

Pokud chceš něco vědět o podřizování se, tak je vědomé a nevědomé.
Když jdu do zaměstnání ( nebo na Odpovědi.cz) tak vím, že musím respektovat předpisy a nařízení, které v tomto zaměstnání platí. Jsem zvyklá respektovat zákon, protože nejsem ani rebel, ani kriminálník. Díky tomu jaká jsem, jsem vždy měla v práci relativní volnost. Necítila jsem nikdy zaměstnání jako něco, co mi bere svobodu. Tu člověk může mít kdykoliv.

Měli jsme s manželem soukromou firmu a právě tehdy to vůbec o svobodě nebylo. Měli jsme jenom 25 zaměstnanců, ale bylo třeba pro ně mít každý den práci, dokázat produkci firmy prodat a mít peníze na odvody státu, platy zaměstnanců a také na další rozvoj firmy. Příjem rodiny byl až na posledním místě. Kolik je v tom podle Vás svobody?
Kdo nezkusil, může vykládat blbosti o svobodném podnikání. To potom ale mluví o podvodech, tunelaření a zlodějně.
Hezkých pár podnikatelů mi prošlo pod rukama a jejich starosti si lidé neznalí nedokáží ani představit.
Petře77, pro mne byla skutečná svoboda být zaměstnaná. To jsem se konečně vyspala a můj den nekončil a nezačínal jedinou starostí: Co zase bude dnes? A co zítra?

Další odpovědi
mosoj

Divné představy o svobodě.

22 let už do práce chodit nemusíš a nikdo tě nestrčí do basy. Takže o co jde ?
Kolik let jsi odpracoval před tím ??

iwetax

Jsem celí život dělnice a jsem spokojená. V práci přežuju a dostanu za ní zaplaceno. Víc mě nezajímá.
Doplňuji:
Odbudu si 8.hodin a jdu domů. To je přece svoboda!!! Nemusím dělat úkoly, nemusím se připravovat, nemusím ani na práci myslet. To je svoboda.V práci dělám spíš fyzicky, to mě baví víc než kdybych musela jen myslet.

anonym

Otázka je nesmyslně formulovaná, protože účelově předstírá podmiňující souvislost různých pojmů – štěstí, práci a podřizování.
Stejně jako chození do práce přece ještě nevylučuje štěstí, tak ani práce nemusí být apriori podmíněna podřizováním.
Takže ano, můžeme být šťastni, protože i práce může být koníčkem a potěšením, když si vybereme to, co nás baví a naplňuje.
ad ocko, spíše mne napadá náhodná souvislost mezi tím, že pilný a každodenní zásobovač rubriky zábava, po prvé od začátku roku odjel na víkend, tak sem obratem vpadl další producent slovního průjmu, aby jedním vrzem nafrkal hned 10 otázek za sebou.
Kvalitní uživatelé převážně odpovídají a než vloží ojediněle otázku, zvažují, aby měla hlavu a patu, byla jasná a hlavně byla přínosem i pro ostatní.
Naproti tomu povrchní tlachalové mají opačné skóre – v daném případě pouhé 2 odpovědi, ale zato 32 ukvapeně chlubivých otázek.
Viz názorný náhled v odkazu:

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/uzi­vatel/profil/23850

terry

Co přesně myslíš tím, nejste svobodní?
Jako, že ti partnerka něco nedovolí? Nebo, že na dovolenou jedete vždy tam, kam chce ona?
Partnerský život je o domluvě a kompromisu. Není to o podřizování.
Taky o tom, že udělám, něco pro toho druhého, aby měl radost.
Doplňuji:
Můj názor. I několika mých známých.
Je lépe mít víc zdrojů financí. Je to větší jistota.
Pokud nejsi v práci spokojený, je možnost 1. najít si něco jiného
2. začít dělat další práci (nemyslím tím zaměstnání)

Po nějakém čase už máš možnost volby.

Jen to na tobě.

Co přesně znamená – svobodná firma?

hanulka11

proč říkáš podřizujete se …to není pravda pokud spolu dva lidé žijí nepodřizují se ,ale žijí spolu v soužití, které jim vyhovuje…jsou spolu rádi a dělají věci dobrovolně jeden pro druhého a pro své děti a rodinu…nemáš o tom zřejmě vůbec představu ,jak to může fungovat…a ono to fakt funguje
Doplňuji:
To ale z tvé otázky nevyplynulo ,všechny otázky směřuješ k manželství či partnerství.

Musíš si najít práci ,která tě naplňuje a baví a pak jsi svobodný a nezávislý

Damiana

Tak, jak to popisuješ určitě ne. Pokud se někomu cizímu podřizuješ, nemůžeš být šťastný – pokud nejsi masochista.