dust8

Může zdravotní pojišťovna při delší nepřítomnosti doktorky bez záskoku předepsat po domluvě prášky?

Nejlepší odpověď
annas

Lékař má dovolenou a vy smůlu?
https://www.vi­talia.cz/clan­ky/lekar-ma-dovolenou-a-vy-smulu/

I když váš lékař možná nemá dovolená, ale i v jiném případě, pokud praktický lékař neuvedl, kdo ho zastupuje, dovíte se "co říká zákon a jak se o zajištění dostupnosti lékařské péče stará zdravotní pojišťovna?

"Jinak řečeno, zdravotník musí vždy informovat pacienty o tom, na jaké jiné zdravotnické zařízení se mohou se svým zdravotním problémem obrátit.

Pokud nepřítomnost bude trvat určitý počet dnů stanovený ve smlouvě (např. u praktického lékaře déle než tři dny) musí tuto skutečnost sdělit také zdravotní pojišťovně." atd>

Neznám podrobnosti, kolik je ve vaší obci lékařů, nebo kdo lékařku zastupuje atd.,

Takže jediná možnost obrátit se s dotazem na pojišťovnu, zde poradí, který lékař léky předepíše.

Další odpovědi
Arne1

Zdravotní pojišťovna nic nepředepíše – ve většině jsou to jenom úředníci. Ale mohou poradit lékaře, na kterého se můžete obrátit.

ivzez

Nemůže.
Zdravotní pojišťovna neléčí, neošetřuje ani nepředepisuje léky,
pouze hradí zdravotní péči.

Může ale doporučit jiného lékaře, který potřebné léky předepíše.

Emefej

Pojišťovna určitě žádné léky nepředepíše.