Může kýchání, pálení očí, potíže s dechem a červenou vyrážku na rukou způsobit alergie na morče?

Dobrý den, už delší dobu se u mě projevuje alergická reakce, pravděpodobně na morče. Když na něj sáhnu, tak se mi na rukou udělají červené fleky, kýchám a pálí mě oči. Na alergologii už jsem se objednala, ale chci se zeptat, jestli by tahle alergie mohla způsobovat i to, že se mi poslední dobou občas hůř dýchá. Děje se to hlavně když jsem delší dobu v místnosti, kde je klec. Vždy to trvá tak půl hodiny, hůře se mi dýchá, jako by se mi zúžily dýchaci cesty, při nádechu a hlavně výdechu „pískám“ a mám u toho i takový dráždivý suchý kašel. Může to být také tou alergií, nebo jsem pouze nachlazená?

Nejlepší odpověď
marci1

Mohla by to být alergická reakce, ale na to ti fundovaně odpoví alergolog. Do doby, než tě vyšetří lékař, vyhýbej se styku s morčetem a nepobývej v místnosti, kde je klec. V lékárně si můžeš prozatím koupit lék na alergii. 🙂

Další odpovědi
yuko

Co tak to morce nekomu venovat? Zdravi je prednejsi.
Informaci o alergiich nejen na morcata je na Internetu spousta.
Nezbyva Vam nic jineho, nez se s morcetem rozloucit. Bohuzel.

Zdroj: http://www.allum­.cz/choroby/a­lergie-na-morcata

lota

Určitě.