kurec

Může si uchazeč o práci na úřadu práce vzít na měsíc dovolenou a odletět třeba do cizí země?

Nebo se musí před odletem odhlásit?

Nejlepší odpověď
Filip84

Nemusí se nechat vyřadit na vlastní žádost z evidence uchazečů o zaměstnání, musí však tuto skutečnost Úřadu práce prokazatelně sdělit, a v případě výzvy také doložit – prokázat.

Disraeli

Dovolená se používá jen pro zaměstnance. Jako uchazeč o práci není dotyčný v zaměstnaneckém poměru. Jen je v evidenci na ÚP.
V tomto případě není na místě „dovolená“, jestli nějaké svolení, netuším, ale minimálně se to musí nahlásit/ohlásit na tom ÚP-