Může si člověk udělat svářecký kurz zadarmo v práci v rámci možného zaměstnání, aby získal zkušenosti?

Nejlepší odpověď
Edison

Kurzem zkušenosti nikdy nikdo nezíská!! Je několik věcí, které je třeba odlišovat: Talent, vzdělání, praxe, zkušenosti, znalosti… Něco je člověku dáno s hůry, něco školou, něco časem, něco tím, že to dělá dlouho… ale vcelku jedno bez druhého nefunguje. Pozor, ani u jednoho to není černobílé „má“/„nemá“… Jde o to jaké, jak hluboké, jak dlouhodobé…

Další odpovědi
Drap

Pouze u některých firem. Ten kurz musí někdo zaplatit, firmy které poptřebují svářeče to občas zaměstnancům hradí.

ivzez

Žádný kurz není určen k získání zkušeností,
ty lze získat pouze praxí.

Správně by měl zaměstnavatel zaměstnance proškolit
na své náklady (měl by zaměstnancům kurz zaplatit).

V poslední době je ale čím dál častější požadavek absolvovaného kurzu
před přijetím do zaměstnání. (Podle mne tím požadavkem zaměstnavatelé
obcházejí svou povinnost, kterou jim ukoládá zákoník práce.)