Marty Koller

Může se stát, že dítě bude ve škole šikanováno nebo se mu budou posmívat, že je jeho matka prostitutka?

Nejlepší odpověď
Malvína

Samozřejmě, že může. Děti dokáží být zlé a najdou si sebemenší důvod k šikaně.

Další odpovědi
Dochy

Že se mu budou posmívat? To je možné. Pokud se sejde „dobrá“ parta, je možné za důvod použít cokoli.
Že ho budou šikanovat kvůli tomu? Těžko. Šikanovat jej mohou jen tak nebo z nějakého jiného důvodu. Matka bude jen záminka. Pokud nebude matka citlivým tématem, najdou cokoli jiného.

led

Ak je dieťa len trochu odlišné od ostatných a k tomu ešte aj povahovo submisívne, môže sa stať obeťou detského násilia – šikanovania. Deti vedia byť kruté, vo svojej nevedomosti ľudských potrieb a medziľudských vzťahov. To, že matka je, alebo bola prostitútka a nedokázala dať svojmu dieťaťu pocit sebavedomia, detským násilníkom slúži ako zámienka k teroru.
Veľakrát „teroristami“ sú práve psychicky zdegenerované deti z dobre situovaných rodín s prísnou domácou disciplínou, alebo nedostatkom rodinných citových vzťahov, prípadne naopak rozmaznané deti, ktoré majú všetko, čo si zmyslia, v ktorých rodičia vidia naplnenie svojich snov…
Tu musia zasiahnúť všetci okolo, nielen učitelia, ale aj spolužiaci a rodičia.

paul1

Dá se s tím počítat, děti na rozdíl od dospělých jsou prostořeké a zlomyslné.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.