_136

Může se Saúdská Arábie považovat za supervelmoc a supermoderní stát v 21. století?

Už podle fotografie je vidět, že ano.

Nejlepší odpověď
ten který je

To je čistě materialistický pohled.SA je země,kde vládne ta nejtvrdší forma islámu,kde probíhají popravy a žena je brána jako kus hadru.Středověk v moderních kulisách.

Další odpovědi
ivzez

Je úplně jedno, za co se Saudská Arábie považuje, rozhodující je, jak ji vnímají ostatní státy.

Supermoderní společnost (stát) nepopravuje lidi, nezakazuje ženám řídit auta,
nenařizuje ženám, jak se mají oblékat, přiznávají ženám stejná práva jako mužům,
její/ (eho) právní řád není založen na islámu či jiném náboženství, …

hapiky

Já bych řekl, že jsou především bohatí a vyspělí. Ani bohatý stát nemusí být světová velmoc.
Vono záleží v čem by měla být světová velmoc. Našlo by se několik prvenství, ale třeba v politické oblasti velmoc určitě není.

paul1

Myslím, že za jedinou supervelmoc jsou v součastné době považované USA

Pepa25

Supervelmoc – ne, maximálně regionální mocnost. Supermoderní stát – určitě ne, v řadě bolastí je pořád hodně zaostalý. Na druhou stranu SA je členem G20 a zrovna ty mrakodrapy umí stavit lepší a rychleji než my …