Frogman

Může se pít užitková voda?

Znám pár lidí, kteří občas pijí užitkovou vodu z kohoutku. Co se může člověku stát, když ji bude pít dlouhodobě? Samozřejmě tam jsou různé bakterie a tak, takže mě napadá, že mu může být tak maximálně špatně a bude zvracet, nebo to může být ještě vážnější?

Nejlepší odpověď
anonym

Užitková voda není z kohoutku doma,to je voda pitná.
Užitková je třeba dešťovka ,která se používá na zalévání nebo na mytí.
Užitková voda je hygienicky nezávadná voda, které se však nepoužívá jako pitná voda a na vaření, ale jen na mytí, koupání a pro výrobní účely. Může pocházet z jakéhokoliv zdroje, pokud vyhovuje zdravotním a technickým požadavkům.

Na užitkovou vodu se nekladou taková přísná kritéria, pokud jde o fyzikální vlastnosti (teplota, barva, zákal), jako na pitné vody, ale nesmí obsahovat toxické látky a ze zdravotního hlediska musí vyhovovat většině požadavků na pitnou vodu.

Další odpovědi
Mravenec

Nic vážného by se stát nemělo, voda by i přesto že je užitková měla projít kontrolou.