jirka F

Může se organismus přepít vodou?

Nedostatek tekutin škodí zdraví, nadbytek jídla škodí zdraví, ale existuje i přepití vodou? Jednou jsem viděl nějaký krimi seriál, kde vyšetřovali, že se někdo přepil vodou, tak se ptám, jestli je to i doopravdy možné, že by se organizmus přepil vodou.

Nejlepší odpověď
ReHu

Může.
Podívej se na starší otázky zde nebo zagoogli. Stačí trochu.

Další odpovědi
marci1

Ano, může. ☹
„Množství přijaté vody, které je vyšší než vyloučené, způsobí otok mozku, který následně přestane řídit životní funkce, jako je třeba dýchání, a člověk umírá“.
http://zena.cen­trum.cz/zdravi/no­vinky/clanek.phtml?id=74­9706

quentos

Od jisté doby je trend, že všude, i na konferencích, do vás lijí vodu třeba i zadarmo, jen abyste dodržoval tzv. „pitný režim“. Až nedávno se přišlo na to, že ta údajná „potřeba“ 2 – 3 l vody na člověka je nesmysl, jelikož to tenkrát počítali pro cca 80kg člověka. Potřeba vody je individuální a její nadbytek skutečně může vážně škodit, v krajním případě může způsobit kolaps ledvin a následně i smrt. Takže ano, může.
Na závěr bojový úkol pro tazatele: zkuste si popis své otázky přečíst na jeden nádech (vzhledem k tomu, že v původním znění nebyla jediná čárka). To nedáte.

ptáč

Při některých soutěžích, kdy se má vypít co nejvíc vody, se umíralo. Při převodnění organizmu se namáhá krevní oběh, to je nejvíc škodlivé. Nalévání vodou se používalo při týrání a mučení.

Drap

Nemusíš o tom ani přemýšlet. Jistě jsi už v mládí slýchával, že všeho moc škodí. Toto platí i o vodě.

anonym

Utopit?

Šidlo

neliečte si choroby vodou/minerál­kou/kávou/kolou­.......ani keby vám neviem kto neviem čo povedal…fakt to nerobte, zle dopadnete!

pokiaľ vám triezvy a plne príčetný lekár prikáže vypiť veľa vody naraz, až vtedy

anonym

Jistě,že ano,všeho moc škodí,stejně tak i vody.

Luxx

může

http://www.priznaky-projevy.cz/psychi­atrie-sexuologie/aqu­aholie-akvaholismus-zavislost-na-vode-priznaky-projevy-symptomy

da ny

Lidské tělo si lépe poradí s jistým nedostatkem tekutin než s jejich nadměrným množstvím!
„Nadměrné pití způsobuje vodní intoxikaci a může i zabít“

„Lékaři se setkávají i s pacienty, kteří byli diagnostikováni s "intoxikací vodou“ poté, co vypili 20 sklenic piva."

"Traduje se, že při nachlazení má člověk pít spoustu tekutin.Australští vědci nyní ale přišli se zcela protichůdnou teorií. "
😉
http://www.no­vinky.cz/zena/zdra­vi/27116-tekutiny-vypite-pri-nachlazeni-skodi.html

Zdroj: http://www.da­ma.cz/zdravi/nad­merne-piti-zpusobuje-vodni-intoxikaci-a-muze-i-zabit-9364

Reezo

Stává se to hodně vzácně a spíš jde o nemoc než o přepití. Normální zdravý jedinec pokud se přejí nebo přepije, tak mu je zle. Případně obsah žaludku vyvrhne ven. Někteří lidé trpí anomálií, že tělo není schopné vodu dostatečně rychle zpracovávat a mohou se vytvářet vodní kapsy v těle. Jak tu již zaznělo ve vzácných případech může nastat smrt. Jinak je to spíše doprovázeno zdravotními problémy.

Na závěr bych dodal, že k tomu dochází opravdu vzácně a je daleko pravděpodobnější, že budeme chodit častěji na toaletu. tělo si samo řekne kdy má dost vody či stravy ( pokud nejíme smažené jídlo).

zjentek

organismus ne, ale ty jo, takže bacha.

ptáč

Tak ať smažou staré otázky a můžeme se ptát znovu.

anonym

Proč by je mazali?