orestez

Může se z housenky, se kterou nebylo v mládí dobře zacházeno, vyvinout motýl bez následků? Točila se v pračce.

Totiž tak. Poté, co jsem vypral v pračce kozí rohy v prg 50 min 30° C, odstřeďování 600, byl v paprice objeven vetřelec. Ihned jsem svolal radu, co s červem budeme dělat. No šo robiet, to husenka. Takže se jí trochu motalo tělo i s hlavičkou. Housenka! Pak musela čekat na mou dopravu asi půl hodiny, abych ji vynesl ven spolu s odřezky na trávu. Myslíte si, že z této zkušenosti nebude mít motýl trauma? Aby si nemyslel, že napřed musí projít peklem v pračce a pak začne lítat.

Nejlepší odpověď
zjentek

Ne nemůže. Se mnou nebylo zacházeno dobře, čili o tom vím svý.

Další odpovědi
Drap

Určitě si motýl nic takového myslet nebude. Pokud se vylíhne, bude v pořádku.

EKSOT123

Zkus to konzultovat u psychologa, gusenica bude vam vďačna. Odborník se jistě dokáže dobře vžít do duše nebohého zvířete. Já jako laik můžu poradit aspoň v době kuklení jí dopřát to nejlepší – nějakou mimi houpačku, pouštět ji vhodnou muziku, motýlí ukolébavky, zkus třeba tohle – (no možná jsem to poplet, ale motýlek si s tím třeba poradí)
 https://www.y­outube.com/wat­ch?v=919QQKRk7U8

autacek

Uvážím-li, že se možná jednalo o škůdce, jako třeba běláska zelného, tak je mi osud housenky úplně u zadele. Třeba jí s motolocí sezobne nějaký pták, atd.

Mimochodem, co to mělo být za jazyk, na který jsi volně přešel?

orestez

Slabá ukrajinština. Mám v práci ukrajince, už z nich blbnu.