Avatar uživatele
Boy 13

Může se mi při tomhle stát, že se odchlípne sítnice?

Občas se mi stává, že třeba jsem na mobilu v posteli večer, a občas mi spadne z ruky přímo na oko. Teď jsem si četl články, že když se odchlípne sítnice, tak je to přímo zrak ohrožující akutní stav. Mobil váží cca 200 gramů, a spadne mi třeba na oko z výšky 10–20 cm. Co myslíte, mohlo by opravdu tohle, že mi spadne mobil na oko, odchlípnout sítnici? Moc děkuju za odpovědi.

Zajímavá 0 před 915 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Ne, je to nesmysl.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
elkon

Cokoli na oko spadne, může oko nenávratně poškodit. Záleží jak se to stane. Používej ochranný štít jako hokejisté, když jsi „dřevo“.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Funna

ZNOVU…běž se léčit na hypochondrii a přestaň neustále řešit nesmysly s očima!!!!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
paul1

Mobil zranění nezpůsobí, může ale oko podráždit, pokud by dopadnul na oko otevřené.
Horší to může být při zasažení pěstí nebo míčem:

Zdroj: https://www.u­lekare.cz/cla­nek/prvni-pomoc-pri-poraneni-oka-14617

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
podger

Držím palce, aby se ti ta sítnice nezabodla pod oko

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
da ny

Na to nemusíte dostat žádnou ránu, stačí i „pouhá infekce“…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Emefej

Shrňme si to – několikrát sis na bezprostřední okolí oka zaútočil párátkem, třískami, balvany prachu, kaktusem, polštářem a teď i mobilním telefonem? Nutně potřebuješ pomoc od odborníka zvaného psychiatr! Opravdu s tím neotálej, jinak špatně dopadneš!!!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kelt

Já jsem psal, že mne odchlípla sítnice a to jsem šel volně po areálu. Nic jsem necítil, po čase jsem zjistil změny ve vidění a doktorka to potvrdila a hned mne poslala do nemocnice na operaci s okem a před týdnem jsem se zrovna vrátil.
A na tvou otázku, zda se ti může stát, když ti spadne mobil do oka, a zda ti odchlípne sítnice? Všechno je možné. Příčinou může být cokoliv.Tak je lepší být opatrnější v tomto.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Boy 13

A co se teda děje, když na to oko spadne třeba ten mobil vážící 200 gramů ? Vytvoří se při pádu na oko tlak a může až na sítnici a ta se mi odchlípne, nebo jak ? Elkon: Když říkátě, že cokoli na oko spadne, tak ho může nenávratně poškodit, takže i mobil vážící 200 gramů může poškodit sítnici, nebo jak ? Moc děkuji.

Avatar uživatele
elkon

Vždyť píšu, záleží, jak se to stane, oko je velmi citlivé a zranitelné.

Avatar uživatele
Boy 13

Drap: Takže nemusím mít strach ? Já myslel, že když na oko něco spadne (v mém případě mobil) a nebo někoho trefí fotbalový míč, tak jsem myslel, že to naruší oko a může to způsobit odchlípnutí sítnice. Takže nemusím mít obavy. ? Moc Vám děkuji.

Nový příspěvek