Boy 13

Může se mi při tomhle stát, že se odchlípne sítnice?

Občas se mi stává, že třeba jsem na mobilu v posteli večer, a občas mi spadne z ruky přímo na oko. Teď jsem si četl články, že když se odchlípne sítnice, tak je to přímo zrak ohrožující akutní stav. Mobil váží cca 200 gramů, a spadne mi třeba na oko z výšky 10–20 cm. Co myslíte, mohlo by opravdu tohle, že mi spadne mobil na oko, odchlípnout sítnici? Moc děkuju za odpovědi.

Nejlepší odpověď
Drap

Ne, je to nesmysl.

Další odpovědi
elkon

Cokoli na oko spadne, může oko nenávratně poškodit. Záleží jak se to stane. Používej ochranný štít jako hokejisté, když jsi „dřevo“.

Funna

ZNOVU…běž se léčit na hypochondrii a přestaň neustále řešit nesmysly s očima!!!!

paul1

Mobil zranění nezpůsobí, může ale oko podráždit, pokud by dopadnul na oko otevřené.
Horší to může být při zasažení pěstí nebo míčem:

Zdroj: https://www.u­lekare.cz/cla­nek/prvni-pomoc-pri-poraneni-oka-14617

podger

Držím palce, aby se ti ta sítnice nezabodla pod oko

da ny

Na to nemusíte dostat žádnou ránu, stačí i „pouhá infekce“…

Emefej

Shrňme si to – několikrát sis na bezprostřední okolí oka zaútočil párátkem, třískami, balvany prachu, kaktusem, polštářem a teď i mobilním telefonem? Nutně potřebuješ pomoc od odborníka zvaného psychiatr! Opravdu s tím neotálej, jinak špatně dopadneš!!!

Kelt

Já jsem psal, že mne odchlípla sítnice a to jsem šel volně po areálu. Nic jsem necítil, po čase jsem zjistil změny ve vidění a doktorka to potvrdila a hned mne poslala do nemocnice na operaci s okem a před týdnem jsem se zrovna vrátil.
A na tvou otázku, zda se ti může stát, když ti spadne mobil do oka, a zda ti odchlípne sítnice? Všechno je možné. Příčinou může být cokoliv.Tak je lepší být opatrnější v tomto.

Boy 13

A co se teda děje, když na to oko spadne třeba ten mobil vážící 200 gramů ? Vytvoří se při pádu na oko tlak a může až na sítnici a ta se mi odchlípne, nebo jak ? Elkon: Když říkátě, že cokoli na oko spadne, tak ho může nenávratně poškodit, takže i mobil vážící 200 gramů může poškodit sítnici, nebo jak ? Moc děkuji.

elkon

Vždyť píšu, záleží, jak se to stane, oko je velmi citlivé a zranitelné.

Boy 13

Drap: Takže nemusím mít strach ? Já myslel, že když na oko něco spadne (v mém případě mobil) a nebo někoho trefí fotbalový míč, tak jsem myslel, že to naruší oko a může to způsobit odchlípnutí sítnice. Takže nemusím mít obavy. ? Moc Vám děkuji.