zjentek

Může se jedinec z vlastního přesvědčení o své nepřekonatelné moudrosti třeba i zbláznit?

Zbláznit mimo jiné taky třeba i z nekonečného osobního čekání na to, jestli se kdy někdo další intelektem dotáhne na jím idealizovanou a ustanovenou úroveň chápání.

Nejlepší odpověď
Kelt

Každá nemoc má nějakou příčinu. Vnější nebo vnitřní. Stačí třeba někomu něco závidět a užírat se kvůli tomu. A časem se může zbláznit, mít vředy a podobně. Mně to nehrozí, já jsem utvrzován ženou, jak je lepší a já horší. No a aby byl klid, tak už na to nereaguji a nechávám jí, aby měla poslední slovo. Ona se uklidní a já chvíli nemám na jídlo ani pomyšlení a je to OK.

Další odpovědi
Drap

Zbláznit se může člověk téměř z čehokoli.

Reezo

Na tuto otázku neexistuje jednoznačná odpověď. Záleží co si také představujete pod pojmem zbláznit se. Někdo se může klidně chovat jako blázen, ale blázen to nebude nebo se tak chová záměrně z nějakého důvodu.

Za blázna vás může prohlásit jen zkušený psychiatr, který se zabývá duševními neduhy. Ten by zjistil zda jde opravdu o blázna nebo ne.

briketka10

Jj nebudu jmenovat jisté uživatele 😁
Už tady nepůsobí. Působil na ně tlak
okolí a to oni nepřekousli.
Ze starších budou vědět.