tony2412

může pepřový sprej poškodit oči nebo nějak zdraví?

může pepřový sprej poškodit zdraví?

Nejlepší odpověď
gecco

Je to lepší, než „drátem do oka“ – ale jo, i pepřák může poškodit sliznice očí a dýchacích cest…
Počti si – http://www.no­vysro.cz/obran­ny-sprej-peprovy-equalizer-tekuta-strela-90-ml-skupina-utocniku-opakovane-pouziti-pv482.html

Další odpovědi
anonym

Dráždí pokožku,může být škodlivý pro lidi s poruchou astmatu,dýchacích cest, uchovávejte mimo dosah dětí. Spreje se nesmí používat na děti do 15-ti let, těhotné ženy, osoby nemocné a vysokého věku, nádobky jsou pod stálým tlakem, nevystavujte slunečnímu záření a teplotám nad 50°C. OC (Oleoresin Capsicum) je botanický název, označující pálivé feferonky, které obsahují substance – alkaloidy nazývané capsaicin. Jediná kapka capsaicinu v 100 000 kapkách vody je stále zjistitelná, Capsaicin je vyroben z placenty feferonek, která je částí pod stonkem. Tato placenta má 16 krát větší obsah capsaicinu, než zbývající část plodu.