Koronavirus

Může mi ublížit to, že si budu prohlížet třeba 2 × týdne vzorek azbestu, a může se při tom malilinko drolit?

Může mi ublížit to že si budu prohlížet třeba 2× týdne vzorek chryzotilu-azbestu a může se malilinkato při tom drolit?

Odpovědi
Kepler

Neublíží ti. Azbest je nebezpečný jen při dlouhodobém vdechování jeho prachu, kdy se v plících usadí, nedá se odstranit a může způsobit rakovinu.

Dochy

Je silně nepravděpodobné, že To to neublíží. Ale na rozdíl od Keplera si nemyslím, že je tu jistota. Každé jedno vlákno, které se Ti dostane do plic o malinkatý chloupek zvyšuje pravděpodobnost, že rakovinu dostaneš (i když statisticky naprosto zanedbatelný a třeba pravděpodobnost že Tě zabije blesk během procházky za jasné oblohy bude řádově vyšší)