JájsemRaibek

Může mi prosím někdo vysvětlit co značí akce „zachraň svou hospodu“?

Prosím před odpovědí ale zapřemýšlejte. Mě totiž nic chytrého nenapadá, jelikož jsem nepochopil smysl tohoto jednání. Pro ty, kteří nevědí o co jde vysvětlím. Touto akcí si dnes předplatíte pivo ve své hospodě, čímž svou hospodu v této nelehké situaci zachráníte. (Pro pozdější zobrazení otázky jen uvedu, že sjedná o dobu, kdy kvůli pandemii jsou veškeré hospody uzavřeny).
Takže ano, pochopím jednu věc, hospodský např. nemá na nájem a lidé si tedy u něj zakoupí již dnes nějaká piva a až hospodu otevře, tak jim ta piva dá. Nemá tržby, nemá na nájem. To je pochopitelné. Dostaneš kupony, třeba za 400 na 16 piv. OK. chápu, dnes dostane peníze.
Jenže. Pak otevře hospodu a začne na základě předplacených piv tato piva čepovat. Nejde o velkáměsta, kde se střídají zákazníci. Tady chodí jen ti samí. Takže rozdá předplacená piva a co jako? Kde vezme na nájem potom? Vždyť vlastně čepuje zadarmo-obrazně, teda za kupony.
Jaký má teda tato akce smysl?

Nejlepší odpověď
Kepler

Taková akce by měla smysl, pokud ne všichni si kupóny koupí. Kromě takových štamgastů by do znovuotevřené hospody chodili i jiní – normální hosté, kteří by mu tvořili zisk. Upřímně, v úspěch téhle akce moc nevěřím. Někde jsem četl o majiteli hospody, který ji zachránil tím, že vaří obědy pro odnos domů. A ještě přidal pečení rohlíků na ranní snídaně. Šikula. Nemusel propustit ani jednoho zaměstnance a dál vydělává.

Další odpovědi
Pepa25

Samozřejmě, že to má smysl. Ano, tržby se jen přesunou, ale cash flow to pomůže (dnes je těch 400 klíčových, za půl roku to bude jen nevýznamný výpadek). Na o pak je tu ještě velký marketingový efekt: za posílení sounáležitosti zákazníka s firmou se jinak platí v rámci věrnostních akcí, teď je to považováno za dobrý skutek 🙂

zjentek

No, tak jsem teda zapřemýšlel a napadlo mě, že na jiném proncipu vlastně nefungují žádné půjčky. Je to furt dokola, koro nekoro. Jo, něco jinýho je, pokud řegolník hostinský jaksi vyčůraně předpokládá, že mu „štamgasti odpustí“ a on je později bude v lokále poplácávat po ramenou, jací jsou to místní BORCI. Tak to jo, to potom smysl má. (;

Funna

mluvíš o konkrétní malé hospodě, jenže se to netýká jen jí, je to celorepubliková akce, malé mají smůlu a byla od nich trochu hloupost se tam hlásit…má to smysl u těch velkých, kde jsou i meníčka a vaří se – pro ně to má ten smysl na který se ptáš…nájem po koroně zaplatí ti, co si voucher nepředplatili…a mimo jiné, pivo za 25,– už jsem u nás dlouho neviděla .-)…a už asi ani neuvidím, protože se bude určitě zdražovat…

Edison

Řeknu to jinak: To zase někdo nedohlídne dál, než do zítřejšího dne, no… Co bys čekal.