zjentek

Může mi někdo vysvětlit, na jakým principu pracuje tato aplikace?

„App pozná, kdy se nacházíte v lehké fázi spánku, a vzbudí vás v ten nejvhodnější okamžik. Po probuzení se můžete podívat, nakolik kvalitnímu spaánku jste se v noci oddávali.“ Tak to asi chci>>> https://www.saz­ka.cz/mobilni-aplikace/dreamalarm …ale až to pochopím.(;(;(;

Odpovědi
aliendrone

To nevím, zkus se zeptat autorů softu. Mohu se jen domýšlet, že např. naslouchá dechu (hloubce a rytmu) nebo tak něco. Jinak…

Plný spánkový cyklus trvá cca 1,5 hodiny a pokud potřebuji vstávat v 6:00 a jak na potvoru budu tou dobou uprostřed hlubokého spánku, tak nevím CO je horší?!

To, jestli mi aplikace 3/4 hodiny spánku přidá (počká na lehkou spánkovou fázi) NEBO mě vzbudí už v 5:15, protože ví, že v 6 budu uprostřed spánkového cyklu? Co ty na to jako svazák? ;) :D :D

Jinak jsem našel tohle, i když to není přesně ono, možná ti to něco napoví > http://www.sle­eptracker.cz/jak-to-funguje/

ozzius

Pokud to funguje pouze s telefonem v kapse nebo s fitness Bluetooth náramkem, tak si myslím, že to sleduje tělesné senzory a podle toho taky vyhodnocuje…

anonym

Ahoj zjentek, Aplikace používá gyroskop a vyhodnocuje, jak se v posteli hýbete.Aplikace používá gyroskop a vyhodnocuje, jak se v posteli hýbete.Při hlubokém spánku se téměř nehýbete, před probuzením se vám naopak zdají sny a různě se vrtíte. A to je právě nejlepší doba na probuzení.

Zdroj: https://www.saz­ka.cz/centrum-podpory/mobilni-aplikace/aplikace-od-sazky/jak-muze-telefon-poznat,-kdy-mne-ma-vzbudit

aliendrone

ozzius>>> Můžeš být konkrétnější ohledně těch „sledovaných tělesných senzorů“? ;) :)