Frogman

Může mi elektřina z ovoce a zeleniny ublížit?

Když bude mít citron například 1,2 V, může mi to nějak ublížit, když se ho dotknu? A co několik citronů zapojených v serii? Díky.
Doplňuji:
http://www.ces­katelevize.cz/po­rady/101213595­57-port/201-elektrina-z-ovoce-a-zeleniny/video/

Nejlepší odpověď
gecco

Řeknu to asi tak – ani několik citronů v serii ti neublíží, ale přesněji se to nedozvíš, dokud nebudeš schopen definovat

  • vnitřní odpor článků
  • proudovou kapacitu článků

😉
Jako ´srandička´ (demonstrace principu elektrického článku) je to pěkné, při dostupnosti jiných (lepších) zdrojů to ale praktický význam nemá.

Další odpovědi
rigormortis

ano může…obecně.

Konkrétně byto znamenalo připojit elektrody k srdci nebo mozku.

Putin

Jistě, že může. Podle toho, kde to do sebe zapojíš, jak už píše rigormortis. Je znám případ, kde muž propojil všechny citróny z celého stromu a rozsvítil tak velkou lampu! 🙂 Připojení elektrod k srdci by způsobilo fibrilaci.

lexx

nápětí (V) neublíží, spíš proud (A) a ten bude nepatrný