Pajena

Může mě obvodní lékař hospitalizovat na psychiatrii?

Mohl by mě obvodní lékař hospitalizovat na psychiatrii nebo k tomu potřebuju psychiatra či psychologa ?

Nejlepší odpověď
Mc Merkurion

… vzhlede k tvým otázkám a názorům, může obvoďák důrazně doporučit hospitalizaci … podle důraznosti průvodní zprávy dojde většinou k hospitalizaci na pozorování (ale pozor, na psychině nejni pozorování den, dva, tam se to počítá na tejdny) … jakmile budeš mít jednou v papírech, že jsi byla na psychině, stačí již pak i návrh obvoďáka, že se tvůj stav zhoršil a jedeš … pacoši, co psychinou prošli, maj velkou výhodu, stačí i jejich osobní názor a již je ve většině případů přijmou opětovně … u psychických nemocí je recidiva velmi častá, proto ty další návštěvy bez okolků, někdy to znamená jen, že nemocný si na léky zvykl a už tolik nezabíraj, jindy je to opětovná ataka nemoci …

… milá Pajeno, přestože víme, že studuješ na střední zdravotnické škole (sám jsem ti to několikrát připomínal), nevím, proč na to upozorňuješ v diskuzi, ale budiž …
… právě proto, že studuješ na střední zdravotnické škole (jak zmiňuješ v diskuzi), nemyslíš si, že kdyby jsi se zeptala ve škole, dostala bys naprosto vyčerpávající odpověď ???

Další odpovědi
Edison

Hospitalizovat nikoli. Ale může Tě fofrem, rozuměj sanitkou s modrákama, poslat do příslušného zařízení, kde Tě vyšetří specialista a rozhodne.

Drap

Obvodní lékař tě pošle k psychiatrovi a ten rozhodne.

ivzez

Hospitalizovat může jenom nemocnice. Praktický lékař tě
může poslat na vyšetření, případně navrhnout hospitalizaci.

Psycholog není lékař, ani on nemůže o hospitalizaci
rozhodnout. Může tě ale poslat na psychiatrii.

Doporučuji si s tímto nezahrávat. Psychiatrické léčby
bývají dlouhé, v případě anorexie i hodně dlouhé.

Edison

Podotýkám, že i když Ti nic nebude, budeš to mít někde v záznamech… To v tom nejlepším případě. V tom horším se odstavíš od některých zaměstnání, nebo od řidičáku, od zbrojáku… to podle toho, co by Ti psychiatr napsal.

Pajena

Studuji na střední zdravotnické škole , i když se to nezdá ale klidně vám pošlu rozhodnutí o přijetí =)

annas

Pokud navštěvuje zdravotnickou školu, tak byste měla vědět, o co jde.

Edison

A co to má jako dokazovat?

Pajena

Studium na střední škole =)

annas

Nejsou ty vaše otázky úkoly, které vám zadá vyučujicí, k probírané látce.

Vy nepřemýšlíte a apřebíráte to, co vám někdo odpoví.

Edison

Dobrá… A jako to má souvislost s otázkou?