Boy 13

Může koronaviruš být na potravinách?

Může koronavirus přežít například na sýru? Včera jsem si přinesl domu z obchodu plesnivý sýr a až když jsem se do něj zakousl, tak jsem zjistil, že byl vyroben v Itálii..mám se bát?

Nejlepší odpověď
soska2misky

Pravděpodobnost, že by některá potravina mohla být kontaminovaná koronavirem je skoro nulová. Mnohem větší nebezpečí, ale skýtají obaly potravin (např. když si nakažený prohlíží nějaký výrobek a pak ho vrátí zpátky, nebo to udělá klidně i nenakažený, když přenese na obal potraviny koronavir rukou z madla košíku)

Další odpovědi
elkon

Podle toho co víme, se přenáší kapénkovou cestou, to znamená, že v suchém prostředí nepřežívá.

zjentek

samozřejmě, žer může!

(Elkon sýr je TYPICKY suchá poživatina asi tvl…)

Kryšpín

Může a také nemusí rozbalit pochoutku na talíř zahodit obal a jít si umýt ruce. Ale stejně člověk zemře akorát neví kdy.