Savier

Může jednorázový hluk poškodit sluch?

Zdravím, pracuji jako zedník a nedávno jeden spolupracovník začal silně bouchat lopatou do země, oklepával ji od omítky. Jenže jsem stál asi metr od něj. Vždy, když dělám hluk, beru si špunty do uší, ale tentokrát to bylo nečekané. Byl to silný hluk, může se stát, že takový jednorázový hluk poškodí sluch? Přeji hezký večer.

Odpovědi
Dvorní šašek

Myslím, že jednorázově silný hluk, pakliže byl krátkodobý a nebyl nad rámec intenzivní (výbuch, sbíječka…), sluch nepoškodí.

Dochy

Proč měníš nick?
Ano, i jednorázový hluk může poškodit sluch.
Ne, rána loaptou o zem nebo šutr to nebude. Rána lopatou o ucho by sluch poškodit mohla.

Drap

V tomto případě určitě ne.

paul1

Myslím, že ne. Horší je to např. se sluchátky, tam může dojít k problémům

Zdroj: https://www.id­nes.cz/onadnes/zdra­vi/sluch-nedoslychavost-usi-ucho-vada-hluchota.A210902_145­958_zdravi_pet

Kelt

Jsou určité hranice zvuku , tuším, že je to 130 decibelů.