Může existovat mimozemský prvek jako kryptonit?

Můžeme ve vesmíru, například na jiných planetách, najít jiné prvky, jako byl třeba kryptonit v Supermanovi?

Nejlepší odpověď
Olaf

Nemůžeme. Prvky na Zemi nebo prvky na planetě miliony světelných let vzdálené jsou stejné. Je to úžasné, pro někoho spekulativní, ale dobře zdůvodnitelné.
Lehké prvky jako vodík a helium vznikly při velkém třesku, těží prvky až při evoluci hvězd a následných kataklyzmatických událostech zvaných supernovy. Díky supernovám, díky starým hvězdám, existujeme vlastně i my. Slunce je totiž hvězdou třetí generace (první populace), hvězdou, jež vznikla ze zbytků pocházejících z kdysi vybuchnuvších hvězd. Proplanetární disk, jenž byl zárodkem naši sluneční soustavy, obsahoval nejen vodík a helium, ale i všechny další prvky včetně těch nejtěžších. Ve hvězdách prostřednictvím termojaderných reakcí mohou vznikat prvky až po železo, další vznikají až při jejich výbuchu, v supernovách. Samozřejmě že lidé připravili i další prvky, které se v přírodě neobjevují, resp. nejsme schopni je najít. Ale důvod je ten, že jsou velice nestabilní a bleskurychle se rozpadávají na lehčí, stabilnější prvky. Pro vznik prvků platí v celém vesmírů stejná pravidla, takže je vyloučeno, aby o pár set milionů světelných dále existovaly jiné prvky včetně kryptonitu.

Další odpovědi
Lencis

Nejsem odborník, ale rozhodně bych si dovolila polemizovat. Co taková antihmota? Její existence byla již zcela exaktně prokázána. I ona se musí skládat z prvků a ty na zemi existovat nemohou, protože by okamžitě anihilovaly. Stejně tak i kvantovými fyziky prokázaná existence černé hmoty – i ona se musí z něčeho skládat… a kdo může říci jaké prvky se zde nacházejí???

Neříkám, že existuje kryptonit, říkám že jsme malí páni na to, abychom mohli říci „neexistuje nic co ještě neznáme!“

Dandi

Jasně, že existovat může. Otázkou je, jestli pjde použít stejně jako v Supermanovi :D

elendsi

Pokud je vesmír opravdu nekonečný, máme i nekonečně mnoho možností.. Člověk nemá ještě pořádně probádáno ani mořské dno, za hranici vesmíru zatím pouze nakouknul – co je dál.? Proč ne zrvna další galaxie z naprosto „nepředstavitelné“ hmoty.. 🙂

Attack-design

to se ještě neví ale je to dost možné