zdetes

Může cyklista na silnici 1. třídy?

Odpovědi
Kryšpín

Záleží co tam míní dělat, třeba chrápat by tam neměl

Kepler

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/muze-jet-cyklista-po-silnici-i-tridy
https://www.au­toweb.cz/auto­poradna-dotaz-mohou-cykliste-jezdit-po-silnici-1-tridy-dekuji/

Dochy

Zákaz vjezdu cyklistů je na dálnice, silnice pro motorová vozidla a silnice zákazem vjezdu cyklistů přímo označené. Pokud silnice první třídy není „silnicí pro motorová vozidla“ ani není vybavena příslušnou značkou, cyklisté ji běžně mohou používat.

Označení „silnice 1. třídy“ je spíše administrativní záležitost, než něco co by uživatelům dávalo nějaká další práva a povinnosti (nějaká omezení tam jsou – pro zvířata, traktory, ruční vozíky, zastavení apod…)

quizzi

Zakázáno to není, takže může.

Michálek1245

Jako teoreticky tam může. Nemůže akorát na dálnici. Teda samozřejmě pokud tam není dám značkou přímo zákaz vjezdu cyklistům. Nicméně ono většinou kolem takových silnic bývají cyklostezky, tak by bylo fajn se rozhodnout, jestli není lepší jet spíše po ní i za cenu, že si pár kilometrů zajedu. Přeci jenom riskovat jízdní kolo a zdraví jen kvůli jednomu kilometru a zkratce nezní moc rozumně. Kromě toho ten zážitek z jízdy tam fakt není. 😉

EKSOT123

Kdysi jsem na čundru takto projel asi 20 km úsek dokonce po dálnici kolem Rokycan. Policie mě taky předjížděla, nic neříkali. Ale možná to bylo tím,že v Rokycanech se vyrábělo kolo favorit, na kolech tam jezdilo hodně lidí a tak tam i policie byla tolerantní.