cizrna

Může člověk vypít samostatně zkapalněný vodík bez zdravotních následků?

Otázkou reaguji na to, že molekula vody sama o sobě obsahuje atomy vodíku.

Prostě a jednoduše uspořádat vodíkovou party :D

Nejlepší odpověď
gecco

Vzhledem k tomu, že kapalný vodík vře za normálního tlaku při cca –253°C, přeju příjemné zmražení…
:-OOO

Ale mám pocit, že některé otázky jsou ještě ´smrtelnější´, než vypitý kapalný vodík…

Další odpovědi
Agneta

Každý ví, že kapalný vodík má teplotu mínus sto devadesát stupňů…přece ty mumie v Americe – ti zmražení lidé, kteří se chtějí nechat jednou rozmrazit…o nich nic nevíš? Lepší bude, když uspořádáte „čpavkovou párty“… to tam budete mít smrad jako v opičárně – a stačit k tomu bude jen lžička čpavku :DDD

xxx3

Tak tomu se říká výzva! Vzhledem k tomu, že bod tání vodíku je skoro –260°, tak budeš potřebovat asi fakt dobrej mrazák, aby se ti to povedlo.......a ještě poznámečka: Pozor na omrzliny!

ad gecco – je pravda, že v tomto případě je důležitější bod varu. Ačkoliv v tomto případě to vyjde skoro nastejno.
leda že by tazatel celou párty provozoval v nějaké tlakové komoře – otázka je, co by z něj zbylo.

honza19hk

co vás v tý škole učej nebo učili?? to nevíš, že vypití kapalného vodíku tě zabije !

gecco

xxx3 – žádná škoda…

Takoví získávají Darwinovu cenu…
😉