hapiky

Může člověk, nebo i zvíře zemřít na tzv. zlomené srdce pod vlivem těch extra silných emocí?

Ŕíká se, že může tzv.puknout srdce, ale ve skutečnosti jde jen o zástavu.

Nejlepší odpověď
annas

Lékaři prokázali, že „Ztracená láska může opravdu zlomit srdce“

" Lékaři dali za pravdu básníkům. Alespoň pokud jde o tvrzení, že neopětovaná láska může zlomit srdce. Zdravotníci v této souvislosti hovoří o syndromu zlomeného srdce. Studii na toto téma publikovali vědci z Hopkinsovy univerzity v americkém Baltimoru."

více v odkazu

Zdroj: https://www.id­nes.cz/onadnes/zdra­vi/ztracena-laska-muze-opravdu-zlomit-srdce.A050309_130­339_sexualita_pol

Další článek

"Ztratili jste někoho blízkého? Na zlomené srdce opravdu můžete zemřít!

Více na: https://vtm.zi­ve.cz/clanky/ztra­tili-jste-nekoho-blizkeho-na-zlomene-srdce-opravdu-muzete-zemrit/sc-870-a-193076/default.aspx

Další odpovědi
led

Môže, emócie majú vplyv aj na srdce.

EKSOT123

Osobně prověřeno, příznaky podobné infarktu, bolest na hrudi, hlavně při fyzické zátěži, trvalo skoro rok. Musel jsem jít na Pracák, nešlo pořádně dělat. Pak vše OK.