independent

Může chlap být feminista?

…a vzali by ho do nějaké organizce?

Oprava clap na chlap.

Nejlepší odpověď
led

aj keď nie priamo „clap“, ako píšete v otázke, ale chlap tj.muž môže byť aj členom hnutia feministiek
Feminizmus je presvedčenie, že ženy a muži by mali mať rovnaké práva a možnosti. Je to teória politickej, ekonomickej a sociálnej rovnosti pohlaví.

Další odpovědi
magorvkleci

Většina feministek jsou vlastně chlapi.

ivzez

Může, jednoho znám.
aAle není členem žádné organizace.

Drap

Jsou i tací.

dubraro

Může být. Feministických organizací je mnoho a určitě některé z nich přijímají i muže. Ostatně i základy ideologie feminismu vymysleli muži.

pat a mat

Mně takový připadá Miroslav Vodrážka. Nyní v tomto směru ale organizovaný asi není.

marci1

Klidně, může. Pokud by chtěl ale bojovat za rovná práva mužů, tak by byl „hominista.“ 🙂