zjentek

Může časté chlapské dochucování stravy u nedělního jídelního stolu značit i jakousi ofenzívu na kulinářský um manželky?

Nejlepší odpověď
da ny

Ano, i tak to některé ženy berou.
Tento chlapský zlozvyk znevažuje její dílo :D Nebo mu nechutná.
Pravda, ženy často jemněji dochucují jídlo/polévku. Ví, že když je i na druhý
den, tak se proleží. Pro děti, starší lidi apod. by to pak bylo nepoživatelné.
Všudypřítomné Maggi je asi tak 35 let out. .) Pepř jen zanáší střevní klky, kde se usazuje.
Sůl je nad zlato! Žena myslí i na zdraví strávníka.

Kdysi měl podobný zvyk můj partner. Polévku neochutnal a ž tam valil sůl a pepř. Část polévky jsem ochutila tak akorát (/na doraz). Neochutnal a sypal… Snědl to, byl celý zpocený. Později se přiznal, že „trpěl“. Mohl si nalít novou porci, ale „hrdost“ mu nedovolila přiznat, že mám pravdu, když ho brzdím, ať to nepřehání. Mnoho lidí nemůže ani chilli, zázvor, česnek a jiné, zejména ostré koření.
Kydání kečupu, cikánské, barbecue aj. omáček, maggi, do talíře, je jen návyk. „Droga“, závislost na stejné chuti. S tím kalkulují i výrobci dochucovadel. ;D

Další odpovědi
paul1

Já jen trochu dosoluji a mívám na to tichý souhlas manželky, takže jí to asi nevadí.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Schluker

@da ny: odkud je informace, ze pepr zanasi klky? Jednak sineumim predstavit, jak se muze zanest “vybezek” strevni steny a druhak to vidim po prve. Rad se dozvim neco noveho :)