1jirka22

Může být výsledek hybnosti záporný?

Doplňuji:
Tedy delta hybnosti=(v2-v1).m

Odpovědi
Quimby

Myslíš jako hybnost p=m.v ? Jak se to veme, pokud počítaš jen s hodnotami, tak klidně může, protože si pomocí znamínek určujeme směr rychlosti. Pokud počítaš vektorově, tak velikost daného vektoru a tím tedy hodnota hybnosti musí být nezáporná.

Fyzik

Může. Znamená to ale, že vektor hybnosti míří opačným směrem, než tím, který byl předpokládán.

Dochy

Navíc v doplnění nepíšeš o hybnosti, ale o změně hybnosti. A změna zaruáčeně může být oběma směry. Klidně i u termodynamické teploty, která je sama o sobě vždy kladná.