Loso

Muze byt v praci ulozena pokuta za mobil?

Kdyz clovek v pracovni dobe pouzije mobil, muze byt ulozena pokuta 20 000kc? Dle me se stahuji jen premie a nebo hrozi vyhazov ne? Pri HPP myslim

Odpovědi
jáára

Nemůže ti dát pokutu.

Mc Merkurion

… ptáš se opět na to samý: https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/je-hrube-poruseni-prac-kazne-mobil-v-pracovni-dobe-a-jaky-je-postih

… a jak je vidět, nešlo jen o použití mobilu, ale i o jiné: https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/hrozi-postih-za-sdileni

… máš napsat vše a ne to sypat po kouskách …

ivzez

Ne, zaměstnavatel nesmí zaměstnancům ukládat pokuty.
Ovšem jiné postihy možné jsou.

Edison

Jistě, že může. Prozkoumej pracovní řád a další předpisy, které zaměstnavatel jistě má.

led

Sú pracoviská, kde použitie mobilu môže spôsobiť škodu. Je jedno, či je pracovník na HPP, alebo na čiastočný úväzok.
„První a dosti podstatnou otázkou je posouzení o jaké pracoviště, výkon práce se jedná, což z příspěvku není jasné. Jiná kritéria budou u zákazů, kde zaměstnanec pracuje u linky, nebo jako pokrývač na střeše, či jako sekretářka.“ https://www.boz­pinfo.cz/zakaz-mobilnich-telefonu-na-pracovisti
„Podle policistů je totiž právě používání mobilního telefonu příčinou velkého množství větších či menších dopravních nehod. Řidiči se často provozu věnují jen tak jedním okem a mnohem více řeší aktuality na sociálních sítích nebo zprávy od přátel a rodinných příslušníků.“ https://auto-mania.cz/policie-a-ministerstvo-dopravy-chteji-zprisnit-postih-za-telefonovani-za-volantem/
Predstavte si, že ste v divadle, alebo na koncerte a odrazu umelcovi na pódiu zazvoní mobil, on preruší akciu a začne telefonovať. Ste za, alebo súhlasíte so zákazom používania mobilu na kultúrnych podujatiach? To nehovorím o problémoch, ktoré spôsobuje používanie mobilov citlivej zvukovej aparatúre počas kultúrneho podujatia, hlavne ak sa používajú mikrofony s vysielačkami…

elkon

V práci jsi od toho, abys pracoval, ne aby sis hrál. Může to být porušení pracovní kázně, pokuta, nebo vyhazov.

jirka F

elkon a jak zjistím kolik je hodin když nemám analogové hodinky,ale jen digitální v mobilu.

ivzez

V práci hodiny někde budou nebo se někoho zeptáte.