Loso

Je hrube poruseni prac. kazne mobil v pracovni dobe? Jaky je případný postih?

Pry hrozi i pokuta 20 000kc, je to pravda?

Nejlepší odpověď
Drap

Každá firma to má jinak. Znám dokonce firmu, kdy přinesení mobilu na pracoviště, znamená okamžitou výpověď. Tyto zákazy se dělají z důvodů bezpečnosti.. Pokud jsi zaměstnán jako kopáč, můžeš mít u sebe klidně i mobil a bude to všem jedno.

Další odpovědi
Roman71

Pokud byste si fotil něco, co se týká výrobního procesu, vůbec bych se tomu nedivil. Jinak častá soukromá komunikace v pracovní době běžně stojí nějaké ty prémie.

Rokio

Pokuty zaměstnavatel a nadřízený nemůže ukládat. Vymáhat lze jen způsobenou škodu zaměstnancem a v případě, že něco ukradne, pokuta už stačit nebude.

Kryšpín

Nedaleko mého bydliště je menší provozovna, ráno odevzdají mobil do košíku o svačině a obědě si jej mohou vyzvednout vrátit a k dispozici po skončení směny, když propašuje další má ve smlouvě výpověď.

iceT

Kolega mého přítele dostal pokutu 500,– a to se na mobil jen podíval, kolik je hodin.

ivzez

Ano, na některých pracovištích může být mobil v pracovní době
(nebo na pracovišti) hrubým porušením předpisů.

Pokuta z pracovně právních vztahů nehrozí, protože zaměstnavatel není
oprávněn udělovat zaměstnancům pokuty. Hrozí ale ukončení zaměstnání.