Raduš

Zápis u policie kvůli opilosti nezletilého – řeší se to dál nějak ?

Hezký večer,
měla bych dotaz,16tiletá kamarádka byla v pátek na diskotéce a něco málo si tam vypila,jenže ji před východem dali policajti dýchnout a jelikož něco málo nadýchala,tak po ní vyžadovali občanský průkaz,číslo na rodiče atd. Ona má teď strach,že budoudomů a volat a nebo podle verze kamaráda „pošlou dopis nebo se zastaví a rodičům to sdělí“.. Co je na tom pravdy ? Opravdu policie nějakým způsobem po tomto rodiče informuje a nebo to zápisem končí ?

Nejlepší odpověď
MacChill

Podle mě by měli zjistit hlavně jak se 16-ti letá dívka dostala k alkoholu – větší průšvih by totiž měl mít ten kdo ji alkohol poskytl

Další odpovědi
Kric.ouwner

Policie to pro prošetření zašle na přestupkové oddělení které informuje sociální pracovníky a ty se budou snažit informovat rodiče a pak budou muset rodiče dítěte za přítomnosti sociálního „kurátora " pro děti a mládež se dostavit na přestupkové oddělení kde se zjistí viník a uloží sankce , a pokračování závisí na minulosti mladistvé , zdali byla už někdy tzn. "problémová“ má problémy ve škole nebo cokoli podobného , tak by potom mohla mít nustnost docházet za již zmíněnou kurátorkou ve předem daných termínech musela by podstupovat dohledy domácnosti , a pak při dalších problémech se to stupňuje až k nějákým ústavům a podobně.;-)…

venkovan

Kamarádka něco málo upila a nadýchala. Tak to je dobrý to „něco málo“.
No takže jste si trochu alkoholu už odbyly, takže teď zbývá jedno – naučit se být frajerem a neopakovat chyby starších – cpát do státu prachy za takové věci jako je alkohol, nikotin a další i nelegální pitominky.
Pokud potřebujeme k tomu abychom se dobře bavili jakékoliv drogy, tak je něco špatného v nás samotných.