Rokio

Když soudce nařídí někomu povinnou psychiatrickou léčbu, jak je možné, aby ji dotyčný odmítl?

Pokud pachateli trestného činu soud nařídí, aby byl v psychiatrické léčebně nebo tam docházel ambulantně, tak jak pachatel může tuto léčbu odmítnout?

Mezi důvody odmítnutí psychiatrické léčby uvádím například lepší šance získat zaměstnání, darování krevních složek či vyšší šance dostat se do nebe.

  1. důvod – Většina psychiatrů píše pouze negativní posudek, což znevýhodňuje pachatele, pokud si chce najít zaměstnání.
  2. důvod – Pachatel nemůže darovat krev, pokud chodí k psychiatrovi nebo je v psychiatrické léčebně, jelikož bere léky.
  3. důvod – Ten, kdo spáchal trestný čin a zároveň bere psychofarmaka, nemůže Bohu dokázat, že je dobrm člověk, což mu zabraňuje jít po smrti do nebe.

Nejlepší odpověď
Drap

Všechny uvedené důvody jsou špatné. Ani jeden z těchto důvodů nemůže změnit rozhodnutí soudu.

Další odpovědi
Muffz

Pokud pachateli trestného činu soud nařídí, aby byl léčen v psychiatrické léčebně, tak k tomu má určitě důvod.

Nehledě na to, že tvé důvody jsou irelevantní, třetí důvod navíc nastiňuje, že léčba není špatný nápad.

Hlada

S Bohem jsem už dlouho nemluvil. Myslím ale, že mu psychofarmaka nebudou vadit. On se nějaký blázen na pobavení v nebi taky bude hodit.

Smlouvyzdarm

Není to za žádných okolností možné. Soud rozhoduje o vině, trestu a případě o ochranném opatření jako např. nařízení léčby. Nejedná se v pravém slova smyslu o trest, ale také ne o snahu soudu pomoci souzenému, ale o snahu soudu ochránit zbytek společnosti před závadovým jednáním, které může pramenit třeba z nějaké psycho poruchy.
Pardaoxně pokud spácháte nějaký těžký zločin v nějaké psycho poruše, nemusí vám být vůbec uložen trest a záležitost může být vyhodnocena, že jste nebyl trestně odpovědný z důvodu, že jste nebyl schopen rozpoznat společenskou nebezpečnost svého chování (trest by byl třeba 15 let). Za těchto okolností je ovšem dosti pravděpodobné, že soud rozhodne o ochranném opatření a nařídí Vám nějakou léčbu. Ta určitě nebude omezena lety, ale do doby než budete fit (kdy to bude rozhodne lékař). Čili v případě nařízení ústavní péče to může být třeba i doživotí......
Ještě bych se pozastavil nad důvodem 1. „Většina psychiatrů píše pouze negativní posudek, což znevýhdňuje pachatele.......“ Až z toho mám pocit, že byste je chtěl snad spíše zvýhodňovat? A o 3. důvodu raději ani nemluvím. Díval jsem se na Vaše otázky a musím se přiznat, že mě to zase až tolik nepřekvapuje, že Vám píšou negativní posudky. Rozhodně ty prášky nepřestávejte brát ........ mohlo by to být mnohem horší. A pokud je tomu tak, tak si uvědomte, že to děláte hlavně pro bezpečnost nás ostatních.

ivzez

Nařízenou léčbu nelze odmítnout.

Rokio, měl bys před vkládáním otázek
začít přemýšlet. V poslední době sem
píšeš dost nesmyslů.