Dáša333

Může být štěkot psa považován za rušení nočního klidu?

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na Váš názor ohledně rušení nočního klidu. Máme řadový domek a souseda, který si pořídil psa, který v noci štěká a to dokonce několik hodin ( nic ho neruší, v obci je klid a on štěká a štěká a štěká ). Ložnici máme v přízemí, směrem do zahrady a tak štěkot máme opravdu hned u ucha.V noci nás to budí, chodím nevyspalá do práce, budí to i děti, které mají pokoj sice v patře, ale opět do zahrady. Na upozornění, že to obtěžuje, se nám dostalo pouze sprosté odpovědi. Vím, že si pes musí zaštěkat, také máme psa, ale je li to v takové míře, myslím, že by majitel měl svého miláčka nějaký způsobem porovnat. Nejedná se o mimořádný večer, je to situace na denním ( nebo nočním ) pořádku. Spíš mě překvapí, když jednou neštěká. Jaký na to máte názor a jak se bránit takovému jednání a ignoranství?. Děkuji za odpověď.

Nejlepší odpověď
anonym

Samozřejmě že se jedná o rušení nočního klidu. Sousedův pes může klidně štěkat třeba proto, že poblíž mohou být ježci nebo nějací hlodavci. Je ale starosrí souseda, aby zamezil tomu, že pes Vás bude rušit štěkotem. Dá se to ošetřit tím, že pes bude přes noc zavřen třeba v chodbě domu, nebo nějaké komoře.
Také jsme jednoho takového hlučnějšího „hlídače“ měli. Pomohlo zavření do komory a byl klid. Na sousedy jsme v tomto přépadě mysleli my, nečekali jsme, až si budou stěžovat.
Nahlašte případ na oddělení občanskoprávních sporů úřadu. Řešit se to určitě dá.

Další odpovědi
ponovotny

pokud reaguje sprostotou na upozornění a prosby tak oznámit na obecním úřadě a když pes v noci ruší volat policii

SirTonic

Ano

marci1

Samozřejmě, že štěkání psa v době nočního klidu (22,00–6,00) je považováno za „rušení nočního klidu“. Noční klid nemohou rušit nejen osoby, ale také zvířata nebo stroje. Stěžujte si na místním Úřadě.

FOX.IK

Ja bych ho jeste jednou vyzvala aby psa nekam uklidil a sdelila bych mu, ze se jedna o ruseni nocniho klidu a jestli to neskonci, tak budu nucena to resit pres urady

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.