l_balci

Jedná se o rušení nočního klidu?

Dobrý den,
prosím o názor zda by jste naše chování považovali za rušení nočního klidu či nikoli a předem děkuji za radu, jak se můžeme bránit?

Popis situace: Měli jsme návštěvu (1 osobu), celkem jsme v místnosti seděli 3, jako kulisa k povídání hráli písničky. Celou dobu jsme si jen normálně povídali, tak jako normálně i bez návštěvy. V čase 22:05 se ozvaly hlasité rány do zdi, tak nás sousedka upozornila že ji rušíme. Ztišili jsme se, ale po několika minutách se rány opakovaly.
Manžel na sousedku zazvonil, co konkrétně slečně vadí? Bylo nám řečeno, že nás slyší a to neustále opakovala dokola. Manželův argument, že my ji běžně slyšíme také i v pozdějších hodinách (tekoucí sprchu, televizi, jak telefonuje, atd…) ji značně překvapil. Slušně ji řekl, že noční klid neznamená, že ve vlastním bytě budeme po 22 hodině chodit po špičkách a nemluvit spolu (což ona ostatně taky nedělá). Na to nám bylo zopakováno, že nás slyší a ví, že máme návštěvu.
Když jsme doma sami, nebouchá nikdy a to jsme kolikrát hlasitější a mluvíme na sebe z místnosti do místnosti.
Její reakce se opakují pouze když ví, že nejsme doma sami, z toho důvodu k nám ani žádné návštěvy nechtějí chodit, protože se vždy pár minut po 22 ozvou rány do zdi (které ruší ostatní sousedy), nás nikdy ostatní sousedé neslyšeli (ptali jsme se jich).

Jak lze tyto situace řešit?
Za chvíli se nám narodí mimčo a nedokážu si představit, že na mě slečna bude bouchat, pokud nám v bytě bude v noci plakat mimino.

Nejlepší odpověď
Funna

Jednoduše, ignoruj ji…pokud nečeláte neobvyklý kravál, tak normální provozní ruchy nejsou porušením nočního klidu.. a pokud bytě bude řvoucí prcek, už vůbec ne…takže buď se slečna smíří se skutečností, nebo se prostě odstěhuje .-)

Další odpovědi
brillant

http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=ru%C5%A1en%C3%AD%20­no%C4%8Dn%C3%AD­ho%20klidu
Doplňuji:
Obdobná vaše otázka http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-vysvetlit-sousedce-ze-nocni-klid-neznamena-ze-pujdeme-spat-a-uz-si-doma-nerekneme-ani-slovo
Opakování otázek je porušení kodexu uživatele.

Karfik

Určitě ti nejlépe poradí na Hygienické stanici v místě bydliště. V noci je hranice hluku max. 30dB.
Dobře popsané je to tady: http://www.roz­hlas.cz/radio­zurnal/publ_i­zurnal/_zprava/154445

Karolínka174

vyserse na nejakou babu která je blba. bych ji ignorovala ale kdyby me to obzvlášt sra*lo tak bych ji řekla co děla zas ona:)

bolak

Já myslím že bušit nebude, vadí jí jen že máte návštěvu a za ní nikdo nejezdí. Proto bouchá, protože je nešťastná.

Jinak je možné jí předběhnout, zajdi za správcem paneláku a stěžuj si na rušení nočního klidu, řekni že sousedka v noci buší do zdi, a pokud to není její byt, tak jde zároveň i o úmyslné poškozování soukromého majetku.