Terybe

Jak je to s manželovou exekucí,když už máme po rozvodu?

Dobrý den,jsem již po rozvodu,ale manžel má exekuci a určitě ještě nějaké dluhy. Exekuci nabyl ještě před tím,než jsme se vůbec znaly a bojím se,že jistě nějaké dluhy během manželství. Proto jsem se chtěla zeptat,když jsme již po rozvodu,zda mi můžou na můj bankovní účet a zablokovat peníze? Děkuji za normální odpovědi.

Odpovědi
Samtibalfars

Jestliže jste majetkově vypořádání již nemáte z jeho dluhy nic společného ale exekutoři jsou svině a nemusí na to brát zřetel.

Hlada

Samtibalfars: Mírni se prosím v hodnocení exekutorů! Uvědom si, že exekutoři hájí oprávněné zájmy věřitelů. Dlužník, který se dostane do exekuce je až na zcela mimožádné výjimky zloděj nebo podvodník. Věřitel, který se obrátil na exekutora, vyčerpal všechny smírné možnosti k vymožení dluhu, dlužníka musel žalovat a ten nezaplatil ani po vydání rozsudku. Rozsudek se po nabytí právní moci tak stal exekučním titulem. Bez exekučního titulu nemůže exekutor konat.
Rada tazatelce není jednoduchá, protože NOZ mění odpovědnost za dluhy manžela ve prospěch věřitelů.

Terybe

Děkuji za odpověd. Ano majetkové vypořádání máme. A kdyby mi náhodou na účet skočili,nevíte ,jestli peníze můžu od exekutora požadovat zpátky,když prokážu,že již nejsme manželé? Děkuji