Smackdown

Co dělat, když si sousedi pořídili psa, který štěká i po 22:00 hod.?

V paneláku se vše rozlejhá a jde slyšet.

Nejlepší odpověď
Kepler

V první fázi bych souseda na to upozornil – rušení nočního klidu. Psi obvykle v bytě neštěkají a nevyjí, pokud páníček není pryč a pes není doma sám. Pokud se nic nezmění, pak je na místě přivolat měšťáky a trvat na řešení na přestupkové komisi MěÚ.

Další odpovědi
dubraro

Budeš jim muset poradit, jak mají psa ve 22 hodin vypnout.

yuko

Bezte spat ve 21:00

Drap

Psa nenaučíš štěkat podle hodin. On hodiny nezná. Je celá řada možností, odnaučit psa štěkat, pořídit si klapky na uši, odstěhovat se, zbavit se psa, … až po podání trestního oznámení.

Kryšpín

Pokud není vzájemná domluva je to problém, poněvadž podle zákona zvířecí hluk není hluk, ale zvuk a na něj žádná hygienická norma není.

marci1

Zkus to nejdříve se sousedy probrat „po dobrém“. Pes by štěkat v noci neměl.Existují různé způsoby,jak psa vycvičit,aby neštěkal (hlavně v noci). Dají se i koupit obojky proti štěkání (ty se mi zrovna moc nelíbí-psovi tlačí na hlasivky), ale existuje elektronický obojek"Antištěk", který vydává zvuk, jež slyší jen pes (viz odkaz). 🙂
https://www.e­lektronickeoboj­kypropsy.cz/do­maci-protistekaci-jednotka-petsafe-p3374?gclid=C­j0KCQiAlpDQBRDmA­RIsAAW6-DOer1BTN_21UB8­yXO2Tdmt9L90yg­Q0JJf4gg2CkeQ5-DleI_few5rkaAn­SpEALw_wcB

mzm

Když jsme potřebovali psa uklidnit (Silvestr), tak jsme mu nalili pivo. Chvíli legračně poštěkával, pletly se mu hony, pak zalezl do svého pelechu a do rána o něm nikdo nevěděl.
Zbytek se dá vypít se sousedem.

anonym

Jednoduché, pořiďte si reproduktor, namiřte ho do stěny kterou sdílíte s bezohledným sousedem a ve 23:00, 24:00, 1:00, 2:00, 3:00, 4:00, 5:00, .. na něm nechte automaticky spouštět jeho zaznamenané štěkání z 22.hodiny. Tu chvilku to řeště špunty do uší. Psíka to probudí, řádně nabudí, a za pár dní půjde určitě z domu … kupodivu to není ani bezohledné k tomu psovi, ten se alespoň dostane z paneláku, který je pro psa naprosto nevhodný.