Rokio

Může být starému příteli dvacet pět let?

Uvedu příklad. Dvě děti se znají už od školky a jsou přátelé už dvacet let a jejich přátelství dále trvá. Je možné, aby tito dva lidé byli staří přátelé?

Odpovědi
led

Výraz „starí priatelia“ neznamená ich vek ale dĺžku ich priateľstva (v pomere na ich vek). Takže deti z vášho príkladu môžu byť starí priatelia.

annas

Přídavné jméno starý má mnoho významů.

Kromě věku – starý člověk, starý strom atd. má významy další.

Ten význam, který se týká vaší otázky.

Starý přítel, i když věkem je mladý = dávno známý, dávný přítel = starý přítel, nebo stará známost.

Pro zajímavost se podívejte do odkazů na významu příd. jména starý.

http://priruc­ka.ujc.cas.cz/?id=star­%C3%BD_1

autacek

Ano, může.

Kepler

Starý přítel je jen te, kdo ti přijde na pohřeb.