Usoman

Může být rozdělení společnosti na Pražskou kavárnu a druhou, názvem nespecifikovanou skupinu, příčinou občanské války?

Může být rozdělení společnosti na Pražkou Kavárnu a druhou názvem nespecifikovanou skupinu, příčinou občanské války?

Už od roku 2013, kdy ve volbě neuspěl kníže se začala rozdělovat společnost na dva vyhrocené tábory s opačnými názory, jenž se navzájem napadají, útočí a soupeří spolu. Zdá se, že se rozdíly začínají prohlubovat a napětí více stupňovat než tomu bylo kdysi. Pokud se to bude nadále zhoršovat, je šance na vypuknutí občanské války v Česku jenom kvůli jiným názorům na politiku?

Prosím, buďme nestranní. :)

Nejlepší odpověď
Kryšpín

Občanská válka v Česku, tak maximálně zvonit dozickými klíči a vykřikovat.

Kdo rozděluje společnost hlavně novináři

Další odpovědi
Hlada

To je naprosto vyloučené, protože my žádné války nevedeme. Jsme schopni dohodnout se i se skutečným nepřítelem. Vrcholným projevem naší nespokojenosti jsou pokojné demonstrace bez jakéhokoli násilí nebo škod.

ten který je

Snad ne.My tak maximálně bourat sochy a jít žalovat na ty druhé k vrchnosti do zahraničí.

Drap

Prozatím určitě ne.

zjentek

Stejně jako předchozí režim dokázal nakukat havířům, že jsou „někým“, tak i nástup M. Zemana do funkce prezidenta dodal sebevědomí buranům (nespecifikovaná skupina). Osobně si myslím, že chvilkové sebevědomí nikomu „na válku“ stačit nebude, včetně všudyohromující líné kavárny a třeba Miloš onemocní, nebo něco takovýho a „bůra“ se zase uzavřou do svýho strachu. A kavárna jako prvá válku nevyvolá. Udrží jen tužku, nikoli pušku. Chtělo by to více skutečných hrdinů ve vlasti. Takových, kteří se nebojí vyfárat a ze sprchy upalovat rovnou do divadla. Je třeba skloubit filozofii s dřinou v jedno a ze vzešlého vytvořit obor, nejlépe vědní!. Ideálně by vnitřní harmonie těžké práce a umění v člověkovi budila pocit míru, nebylo by s kým bojovat. Ta kombinace síly s citem by sama o sobě byla písfól, jak říkáme u nás na Prajzké. (;

Frontinus

Společnost byla rozdělená vždy, ale poslední pořádná občanská válka bylo mocenské poměřování jednotlivých frakcí za husitských válek;-)

Zásadní překážka v pořádné občanské válce je v tom, že „houska s vintovkou“ má v současnosti mizivou vojenskou hodnotu. Tedy dokud existuje PČR, BIS a AČR, jakýkoliv pokus o občanskou válku by skončil rozprášením a uvězněním všech válčících stran, nejspíš ještě před zahájením skutečných válečných operací hodných toho označení.

Fakticky byla společnost vždy nějak rozdělená. Například za První republiky tu byly početné menšiny, které se cítily (a často bohužel oprávněně) jako občané druhé kategorie. A nemám na mysli jen německy hovořící „minoritu“, často se museli ukřivděně cíti i na Slovensku a skutečně mizerně se museli cítit na Podkarpatské Rusi. Hodnotově byly rozdíly i mezi Prahou a venkovem, Čechami a Moravou,… A dokonce to šlo i na úroveň politických stran, nejvíc to bylo vidět na lidovcích – křesťanskosociální Čechy, a klerofašistická Morava. Schválně se podívej, jak stabilní byly vlády za První republiky. Tomu odpovídala i docela velká roztříštěnost tisku. A když už jsou víc než dvě strany a uzavírají se spojenectví, těžko se příliš polarizuje…

Dnes je problém spíš v tom, že novináři jsou z jednoho kulturního hnízda, takže tak nějak pějí unisono a kdo zrovna není v jejich okruhu, je „obsluhován“ brakem a/nebo propagandou nenakloněnou České republice/EU/NATO. Vždyť i ty noviny vlastněné Babišem jednou podobnou linii jako např. HN, Právo, nebo třeba Deník N, výjimkou je jen osoba Koblihissima I. Plus kontakt přes sociální sítě, který je vlastně až příliš bezpečný (ani za sprosťáctví a hlouposti nedostaneš za uši) a přitom tak neosobní, že oponenta lze snadno pokládat za věc.

Prostě ta polarizace (která bohužel existuje) je spíše neosobní, snadno se plive na ty, kteří jsou v jiné partě, hypoteticky se opovrhuje „těmi druhými“ jako podlidmi a především se snadno demonstruje pocit vlastní důležitosti. Tyto, podle mě zhovadilé vzorce chování, stály jak třeba za slinty o pražské kavárně, tak třeba za demonstrativní podporou Schwarzenberga v prezidentské volbě (viz útoky na Dejdara za to, že nedržel hubu a krok). Vlastně je to směšné, protože když někde padne nějaký idol, velmi snadno se burani a hovada jen náhodou na „té správné“ straně odmaskují tím, že bojují špatně. Naposledy to předvedl například Martin Jurečka (KDU-ČSL), když začal napadat historika Adama Hradilka (Ústav pro studium totalitních režimů), který demaskoval Věru Sosnarovou jako podvodnici. A vlastně nejen Jurečka, stejně hloupě se projevila i řada „malých českých intelektuálů“. Prostě pozéři neschopní pořádně myslet. Z takových efektivní bojovníky neuděláte. Jen efektivní trolly.

anonym

„Pražskou kavárnu a druhou, názvem nespecifikovanou skupinu“ … čím je podle tebe specifikována pražská kavárna, vždyť to neznamená a nespecifikuje vůbec nic ! Je to jen blábol, typické hledání viníků v někom jiném než sobě samém i za cenu toho, že vlastně ani netušíme kdo to má být.

Je to jako by ses ptal kdy začnou boje mezi žluto-čepkáři a sandálovci ? Je to naprostý nesmysl.