Savier

Může být recyklovaný papír nebezpečný?

Přítelkyně nedávno nakoupila kapesníky a toaletní papír z recyklovaného papíru. Celkem divně smrdí, a místy jsou vidět nějaké nečistoty. Nemůže být takový papír nebezpečný? Kde vezmu jistotu že tam nejsou (nechtěně) přimíchány i škodlivé látky? Třeba chemikálie z barev? Díky…

Nejlepší odpověď
elkon

A už je to tady, třísky v oku pokračují…

Další odpovědi
Drap

Neni. Kde vezmeš jistotu u nerecyklovaného papíru?

Filip84

Chemikálií na prdeli bych se nebál, hajzlpapír, snad, nežereš, a věř, že v běžném jídle je těch chemikálií mnohem, mnohem víc a jsou nebezpečnější! Tak se boj, hodně se boj!

Bál bych se ale jiné vlastnosti papíru, tak jako obecně, protože papír můžeš vdechnout, a pak se jím udusit. A to i hajzlpapír, nebo pár kapesníků.

Potom se lze o papír ošklivě pořezat: se pořežeš o papír, vykrvácíš a zemřeš.

Takže, doporučené řešení: nepoužívej žádný papír!

👉 Ministr zdravotnictví varuje: Používání papíru může vážně škodit vám i lidem ve vašem okolí! 👈

Manfred05

Recyklovaný papír sám o sobě není nebezpečný, ale může obsahovat různé nebezpečné látky, pokud nebyl správně zpracován nebo pokud byly použity nebezpečné chemikálie v procesu jeho výroby. To se týká zejména papíru, který byl recyklován z tiskovin nebo obalů, které mohou obsahovat toxické látky jako tiskové barvy, lepidla nebo různé chemikálie.

Proto je důležité, aby byl recyklovaný papír správně zpracován a aby byla použita bezpečná chemikálie při jeho výrobě. Výrobci recyklovaného papíru musí dodržovat přísné normy a směrnice, aby bylo zajištěno, že recyklovaný papír je bezpečný pro použití a neobsahuje žádné nebezpečné látky.

Pokud máte obavy ohledně bezpečnosti recyklovaného papíru, můžete se zeptat na jeho certifikaci a zdroj, a také se ujistit, že recyklace byla provedena správně a bezpečně.